Wygrana w strugach deszczu.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 3:0 (0:0) zakończył się mecz 9 kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej z Pogonią Markocice. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Biały, Adrian Kulesza i Marek Majka.

Sobotnie zawody stały pod znakiem mocno padającego deszczu, co na pewno utrudniało grę obu jedenastkom. Mimo tego nasz zespół prezentował się lepiej i zasłużenie sięgnął po komplet punktów.

Sygnał do ataków dał już w 1 minucie Mateusz Medyński jednak strzał pomocnika BKS-u na poprzeczkę zdołał wybić bramkarz gospodarzy. Zawodnicy Pogoni Markocice skupili się na obronie dostępu do własnej bramki, a naszym chłopakom brakowało dokładności, a często mokra piłka robiła psikusa i nie chciała się słuchać. W 34 minucie ładnie z rzutu wolnego uderzał Adrian Puzio ale piłka przeszła tuż obok słupka bramki gospodarzy. Mimo sporej przewagi nie udało nam się do przerwy strzelić gola i do szatni schodziliśmy przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. To BKS Bolesławiec prowadził grę i szukał gola, a Pogoń Markocice ambitnie pilnowała remisu. W 56 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia spotkania podyktował dla BKS-u Bolesławiec rzut karny, który jednak nie wykorzystał Marek Majka. Na nasze szczęście drużyna dobrze zareagowała na zaprzepaszczoną sytuację i już w 58 minucie wyszła na prowadzenie. Wtedy to ładnym podaniem Adrian Puzio otworzył drogę do bramki Adrianowi Białemu. Pomocnik naszego zespołu silnym strzałem po ziemi wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Minutę później mogło być 2:0 ale piłka po strzale z rzutu wolnego Adriana Puzio odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy. W 82 minucie mogliśmy wreszcie odetchnąć. Świetne zagranie Adriana Białego na gola zamienił Adrian Kulesza i było już 2:0. Ambitni gospodarze starali się zdobyć gola honorowego ale nasza defensywa była tego dnia dobrze dysponowana i nie pozwoliła na utratę gola. W 85 minucie Adrian Puzio z bliska uderzył na bramkę Pogoni. Wprawdzie strzał ładnie obronił bramkarz z Markocic, jednak piłka trafiła do Marka Majki, który nie miał problemów z umieszczeniem jej między słupkami. Ostatecznie, mimo jeszcze wielu szans BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe Pogoń Markocice 3:0 (0:0).

Teraz naszych zawodników czeka dwutygodniowa przerwa spowodowana wycofaniem się z rozgrywek przez Stellę Lubomierz, a potem czeka nas wyjazdowa konfrontacja z Piastem Wykroty.

Pogoń Markocice – BKS Bolesławiec 0:3 (0:0)

Bramki: Biały (58′), Kulesza (82′), Majka (85′)

BKS: Walczak, Olesiński, Dul, Rudkowski, Dmuchowski, Biały, Medyński (46′ Majka), Latała (58′ Gasiak (80′ Kowalonek (87′ Cawricz))) , Puzio (85′ Kwoczka (żk)), Szaja, Kulesza