Co to był za mecz! Pełen emocji, radości, walki i … niedosytu. BKS Bolesławiec remisuje w ramach 23 kolejki IV ligi dolnośląskiej z Zenitem Międzybórz 1:1 (0:0) i inkasuje pierwszy punkt tej wiosny. Pierwsza odsłona meczu była wyrównana i mogła się podobać. Wyżej notowani goście nie potrafili przebić dobrze dysponowanej tego dnia defensywy BKS-u Bolesławiec, a jak już to robili to świetnie w naszej bramce prezentował się Jakub Mazur. Nasi chłopcy nastawieni na ciężki bój nie byli rywalowi dłużni i próbowali zdobyć przewagę prze polem karnym Zenitu. Niestety kilka strzałów na bramkę rywala było za słabych albo zbyt niecelnych abyśmy mogli cieszyć się z gola. Na przerwę schodziliśmy więc bezbramkowo remisując jednak można było wyczuć, że takim wynikiem na pewno się mecz nie skończy.

Na drugą odsłonę ekipa trenera Mateusza Muchy wyszła bojowo nastawiona i na efekty takiej postawy długo czekać nie musieliśmy. W 59 minucie dobrym podanie w polu karnym Zenitu obsłużony został Kamil Posadowski. Popularny Posad mimo rosłych obrońców rywala na plecach nie zwykł marnować takich sytuacji i ku uciesze licznie zgromadzonej na Rajskiej publiczności umieścił piłkę w siatce rywala wyprowadzając BKS na prowadzenie. Stracony gol mocno podrażnił gości, którzy wzięli się za odrabianie strat. Niestety wyrównanie nastąpiło szybko, a strzelcem bramki dla Zenitu był Szymon Rusiecki. Dalsza część meczu to ciosy z obu stron. W świetnej formie był tego dnia strzegący dostępu do naszej bramki Jakub Mazur, który kilkukrotnie ratował nam skórę. W 82 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska zejść musiał Michał Kapusz i goście poczuli krew. Mimo gry w osłabieniu to BKS mógł postawić kropkę nad i. Niestety w doliczonym czasie uderzona przez Bartłomieja Zapióra piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości i ostatecznie musieliśmy obejść się smakiem. Mecz zakończył się remisem 1:1 i zapewne obie ekipy czują niedosyt, jednak widowisko którego byliśmy świadkami powinno ten niedosyt zrekompensować.

BKS Bolesławiec – Zenit Międzybórz 1:1 (0:0)

Bramki: Posadowski (59′) – Rusiecki (63′)

BKS: Mazur, Kapusz (82′ 2żk – czk), Sinica (80′ Kowalonek), Gałka (94′ Kraśnicki), Borowski, Zapiór, Spraski (95′ Podziewski), Bochnia, Zagórski, Posadowski (68′ Kalisz), Bomba