Remis na szczycie.

Remisem 1:1 (1:0) zakończył się mecz na szczycie jeleniogórskiej klasy okręgowej pomiędzy Victorią Ruszów i BKS-em Bolesławiec. Gola na wagę remisu dla naszego zespołu, w doliczonym czasie gry zdobył Damian Puzio.

Sobotnie spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i pokazało, że nie przez przypadek obie ekipy zajmują czołowe miejsca w tabeli. Nie brakowało walki i składnych akcji pod obiema bramkami i w ostatecznym rozrachunku trzeba podział punktów nazwać sprawiedliwym.

Victoria Ruszów otworzyła spotkanie w najlepszy z możliwych dla siebie sposób. Już w 4 minucie po składnej akcji na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Kusiak i szybko zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. Victoria poszła za ciosem i w pierwszej połowie prezentowała się troszkę lepiej od naszego zespołu. Wprawdzie BKS Bolesławiec próbował się odgryźć ale brakował skutecznego wykończenia stworzonych sobie sytuacji. Momentami udawało nam się narzucić swój styl ale dobrze dysponowani gospodarze gasili nasze akcje w zarodku. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1.

W drugiej połowie meczu oglądaliśmy już odmieniony BKS. Nasi chłopcy narzucili swój styl gry gospodarzom i mocno wzięli się za odrabianie strat. Na szereg składnych akcji gospodarze odpowiedzieli mocnym strzałem Borgesa tuż nad poprzeczką naszej bramki. W 76 minucie bliski wyrównania był Krystian Smolarek ale strzał głową pomocnika BKS-u Bolesławiec przeszedł tuż nad bramką gospodarzy. W 80 minucie dobrze w pole karne wbiegł Maciej Zielonka jednak ani jemu ani znajdującemu się w polu karnym rywala Markowi Majce nie udało się umieścić piłkę w siatce. Na szczęście lepsza gra naszego zespołu przyniosła efekty w końcówce. W 90 minucie z prawej strony boiska rzut wolny bił Damian Puzio. Zawodnik BKS-u Bolesławiec pięknym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce gospodarzy dając nam upragnione wyrównanie i ustalając końcowy wynik meczu na 1:1.

Sobotnie spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i wynik remisowy należy uznać za sprawiedliwy. Nasi chłopcy pokazali charakter, a ich gra mogła się podobać. A już w środę o godzinie 17:00 będzie można zobaczyć naszych chłopaków przy Spółdzielczej. W ramach odrabiania zaległości z XVII kolejki BKS Bolesławiec podejmie Cosmos Radzimów.

Victoria Ruszów – BKS Bolesławiec 1:1 (1:0)

Bramki: Kusiak (4′) – Puzio (90+1′)

BKS: Kizyma, Janicki, Lisowski, Dul (żk), Puzio, Graczyk (60′ Pochwała), Smolarek (80′ Jeziorny), Szaja (żk), Kliwak (50′ K. Dmuchowski), Biały (75′ Zielonka), Majka (żk).