Czerwono w Brzeźniku.

W meczu 7 kolejki A-klasy BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe LKS Brzeźnik 2:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Rissmann i Popek.

Sobotnie spotkanie nie należało do udanych w wykonaniu obu ekip. BKS Bolesławiec nie potrafił złapać swojego rytmu i narzucić stylu rywalowi, z kolei LKS Brzeźnik słabość piłkarską próbował zniwelować nadmierną brutalnością. W efekcie tego byliśmy świadkami słabych zawodów więc tym bardziej cieszy fakt, że ostatecznie to BKS wraca do domu z pełną pulą.

Mecz rozpoczął się po myśli BKS-u Bolesławiec, który szybko wyszedł na prowadzenie. W 10 minucie dobrze w polu karnym rywala pokazał się Rissmann, który celnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Jeśli ktokolwiek myślał, że jest już po meczu i następne bramki dla BKS-u to tylko kwestia czasu ten zapewne mocno się zdziwił. Zawodnicy LKS-u ani myśleli o przegranej i szybko wzięli się za odrabianie strat. Niestety wiązało się to z nadmierną ostrości gry, której efektem było to, że gospodarze kończyli mecz w dziewięciu, a dokładając do tego pięć żółtych kartek dostajemy jasny obraz weekendowego meczu.

W 51 minucie po błędzie w defensywie BKS-u zawodnik LKS-u Brzeźnik z dużej odległości umieścił piłkę w naszej bramce i zrobiło się 1:1. Stracony gol orzeźwił troszkę naszych zawodników, którzy rzucili się do ataków jednak ich efekt był mizerny i sensacja wisiała w powietrzu. W 80 minucie przewrócony w polu karnym został Fulczyński i arbitrowi spotkania nie pozostało nic innego jak wskazać na 11 metr i podyktować rzut karny dla BKS-u. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Popek, który dał nam prowadzenie 2:1. W końcówce meczu BKS mógł podwyższyć prowadzenie jednak tym razem rzutu karnego nie wykorzystał Graczyk. Całe szczęście do końcowego gwizdka wynik meczu nie uległ już zmianie i zwycięstwo BKS-u Bolesławiec stało się faktem.

Następny mecz nasz zespół rozegra u siebie z LKS-em Ocice (08.10, 16:00).

LKS Brzeźnik – BKS Bolesławiec 1:2 (0:1)

Bramki: Rejman (51′) – Rissmann (10′), Popek (80′)

BKS: Kizyma, Dul, Pietrzak, Zapiór (46′ Popek), Janicki, Szaja (55′ Woźniak), Zielonka, Pochwała, Gasiak (65′ Graczyk), Rissmann (75′ Fulczyński), Markowski (żk) (80′ Baut).