Akademia nawiązuje współpracę z Zagłębiem.

Dnia 12.05.2017 r. w sali konferencyjnej klubu Zagłębie Lubin doszło do niezwykle uroczystego i ważnego wydarzenia w życiu Piłkarskiej Akademii BKS Bolesławiec. Tego dnia nasza Akademia podpisała umowę partnerską z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin w zakresie szkolenia grup mlodzieżowych oraz monitorowania rynku piłkarstwa na terenie centralnej Polski. W imieniu BKS-u Bolesławiec podpis pod dokumentem złożył Maciej Sawicki, obecny był również prezes BKS-u Michał Lis oraz Krzysztof Kawałko dzięki którym doszło do nawiązania współpracy.  W podpisaniu ważnej dla nas umowy obok BKS-u Bolesławiec i Zagłębia Lubin brały udział także kluby Zawisza Bydgoszcz i Górnik Wałbrzych, które również stały się partnerami lubińskiego zespołu.

Umowa, której głównym celem jest podniesienie poziomu szkolenia dzieci i młodzieży, a także prowadzenie profesjonalnego szkolenia w oparciu o jednolity program szkoleniowy to kolejny ważny krok Akademii BKS-u Bolesławiec w kierunku jeszcze bardziej efektywnego szkolenia młodych zawodników z regionu. W ramach podpisanej umowy kluby zobowiązały się do prowadzenia ścisłej współpracy w zakresie szkolenia, a także wymiany młodzieży. W ramach współpracy nasi trenerzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych, stażach oraz kursach organizowanych przez Zagłębie Lubin oraz będą mieli dostęp do materiałów szkoleniowych partnera. BKS Bolesławiec będzie mógł też uczestniczyć w turniejach młodzieżowych organizowanych przez Zagłębie Lubin oraz otrzyma pomoc w naborze zawodników do struktur młodzieżowych. Dzięki umowie otrzymaliśmy także wstęp na preferencyjnych warunkach cenowych na mecze drużyny seniorskiej Zagłębia Lubin co zapewne ucieszy młodych członków naszej Akademii, którzy już niejednokrotnie brali udział w zorganizowanych przez BKS Bolesławiec wyjazdach na mecze Ekstraklasy.

Podpisanie umowy partnerskiej to dla  Akademii Piłkarskiej BKS Bolesławiec ważne i znaczące wydarzenie.  Dzięki temu możliwe będzie poszerzenie oferty szkoleniowej i ugruntowania sobie czołowej pozycji w regionie w zakresie szkolenia młodzieży. Miejmy nadzieję, że efekty piątkowego wydarzenie niedługo będą już widoczne.