Awans jest nasz!

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w miniony weekend ze Stellą Lubomierz 2:1 (1:0) seniorzy BKS-u Bolesławiec zapewnili sobie awans do IV ligi! Bramki dla naszego zespołu w najważniejszym meczu sezonu zdobyli Łukasz Graczyk oraz Damian Puzio.

Sobotni mecz toczył się przy mocno padającym deszczu. Mimo tego oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Pierwsza połowa należała do BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy od początku meczu rzucili się na gospodarzy i parę razy gościli w polu karnym Stelli Lubomierz. W 33 minucie świetną sytuację miał Adrian Biały ale musieliśmy obejść się smakiem. Nasz zespół cały czas naciskał i dopiął swego w końcówce pierwszej połowy. W 44 minucie po strzale Adriana Kuleszy bramkarz gospodarzy wybił piłkę wprost pod nogi znajdującego się w polu karnym Łukasza Graczyka. Popularny Graczu nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce Stelli Lubomierz i wyprowadził nas na 1:0.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Lepiej wyglądali gospodarze, którzy fragmentami zdominowali BKS Bolesławiec. Na całe szczęście dobrze dysponowana defensywa naszego zespołu gasiła wszelkie akcje w zarodku. W 79 minucie przed utratą gola uratował nas słupek bramki Bochni. Naciski gospodarzy w 88 minucie w końcu przyniosły dla nich rezultat w postaci wyrównującego gola. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do BKS-u Bolesławiec. W doliczonym już czasie bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę pod nogi Damiana Puzio, który po minięciu obrońcy gospodarzy umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik meczu na 2:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Wyjazdowe zwycięstwo pozwoliło nam zapewnienie sobie awansu o klasę wyżej na jedną kolejkę do końca sezonu. Do rozegrania został nam już mecz z Pogonią Świerzawa (16.06, godz. 17:00).

Stella Lubomierz – BKS Bolesławiec 1:2 (0:1)

Bramki: Majer (88′) – Graczyk (44′), Puzio (90+3′)

BKS: Bochnia, Dul, Janicki, Lisowski, K. Dmuchowski, Szaja (10′ Kliwak), Puzio (żk), Biały, Smolarek (żk), Graczyk (65′ Karpiak), Kulesza (85′ Majka (żk))