Awans o krok.

Niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście awansu do A-klasy odniósł w niedzielny wieczór drugi zespół BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół przy Spółdzielczej pokonał Leśnika II Osiecznica 5:1 (3:1) i jest już o krok od awansu do klasy wyżej.

Oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko, które obfitowało w sytuacje podbramkowe i sporo walki. BKS Bolesławiec wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie za sprawą celnego trafienia Jacka Bochni. Odpowiedź ambitnych gości była natychmiastowa. Gola wyrównującego zdobył Hubert Wojdygo dobijając obroniony przez Tomasza Hajduczka rzut karny. Na szczęście stracony gol nie wpłynął negatywnie na naszych chłopaków którzy jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Ich autorem był niezawodny Marek Majka. Kiedy tuż po zmianie stron popularny Maja strzelił po raz trzeci stało się jasne, że tego dnia trzy punkty zostaną przy Spółdzielczej. Ostatnie trafienie padło łupem Oskara Pochwały, który ustalił wynik meczu na 5:1 dla BKS-u. Rywal z Osiecznicy grał niezwykle ambitnie ale tego dnia musiał uznać wyższość naszego zespołu.

Do zakończenia sezonu naszemu drugiemu zespołowi pozostały trzy spotkania. Następny mecz nasi chłopcy zagrają na wyjeździe z Bobrem Dąbrowa Bolesławiecka (29.05, godz. 10:00).

BKS II Bolesławiec – Leśnik II Osiecznica 5:1 (3:1)

Bramki: Bochnia (2′), Majka (20′, 39′, 46′), Pochwała (73′) – Wojdygo (5′)

BKS: Hajduczek, Dul, Komada (60′ Marks), Zaraziński, Bochnia, Davydovskyi, Kowalski (60′ Pochwałą), Wolski, Król, Kulesza, Majka (74′ Pańczyk)