Awans zapewniony po przerwie.

W meczu 2 rundy okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec na wyjeździe pokonał zespół Znicz Kruszyn 6:0 (0:0) i zameldował się w kolejnej rundzie tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dorian Latała (dwie), Oskar Pochwała (dwie), Łukasz Graczyk i Mateusz Medyński.

Przez cały mecz BKS Bolesławiec posiadał wyraźną przewagę jednak nie udało się tego wykorzystać w pierwszej połowie. Wprawdzie stwarzaliśmy sobie sytuacje do strzelenia gola jednak brakowało precyzji i dokładności. Znicz Kruszyn skupił się na obronie dostępu do własnej bramki i sztuka ta udawała mu się. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie meczu. W 55 minucie faulowany w polu karnym był Dorian Latała, a jedenastkę na gola zamienił Oskar Pochwała. Utrata gola wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy wyraźnie opadli z sił. W 63 minucie dobrze w pole karne zacentrował Wiktor Cawricz, a tam piłkę w siatce rywala umieścił Dorian Latała. Dwie minuty później po asyście Krzysztofa Dmuchowskiego drugie trafienie zaliczył Dorian Latała i zrobiło się 3:0. W 70 minucie na rajd zdecydował się Łukasz Graczyk i w sytuacji sam na sam dał nam prowadzenie 4:0. W 82 minucie doszło do sporego zamieszania w polu karnym Znicza Kruszyn, które najlepiej wykorzystał Oskar Pochwała pakując głową piłkę do bramki naszego rywala. Ostatnie trafienie to dwójkowa akcja Kamila Skiby i Mateusza Medyńskiego, w wyniku której ten drugi ładnym strzałem ustalił wynik meczu na 6:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Meldujemy się więc w kolejnej rundzie i czekamy na kolejnego rywala. Zniczowi Kruszyn gratulujemy ambitnej postawy i życzymy powodzenia w ligowych rozgrywkach.

Znicz Kruszyn – BKS Bolesławiec 0:6 (0:0)

Bramki: Pochwała (55′ – karny, 60′, 82′), Latała (63′), Graczyk (70′), Medyński (85′)

BKS: Bochnia (46′ Tomaszewski), Cawricz, Olesiński, Gasiak (46′ Graczyk), Dmuchowski, Kowalonek (46′ Rudkowski), Kwoczka (46′ Medyński), Szaja (46′ Puzio), Latała, Pochwała, Kulesza (46′ Skiba)