Bezbramkowo z Granicą.

Remisem 0:0 zakończył się sobotni mecz jeleniogórskiej klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec i Granicą Bogatynia. Mimo przewagi i lepszej gry naszego zespołu nie udało się udokumentować tego zdobyciem zwycięskiej bramki.

Właściwie cały mecz toczył się pod dyktando BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół zdominował środek boiska stąd częste wizyty gospodarzy pod polem karnym Granicy Bolesławiec. Brakowało jednak mocnego strzału na bramkę, a te które były łatwo padały łupem bramkarza gości. W 12 minucie w dobrej sytuacji był Adrian Kulesza jednak strzał po ziemi napastnika BKS-u był za lekki. W 20 minucie po raz kolejny atakował nasz zespół, a dobrym podaniem do Adriana Kuleszy popisał się Oskar Pochwała. Niestety po raz kolejny uderzenie popularnego „Kaczora” padło łupem bramkarza Granicy Bogatynia. Tuż przed przerwą ponownie uderzył Adrian Kulesza ale i tym razem musieliśmy obejść się smakiem. Do przerwy było więc 0:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Nasz zespół atakował, a goście skupieni na obronie skutecznie gasili nasze zapędy w zarodku. W 59 minucie piłka wpadła do bramki Granicy jednak arbiter spotkania niestety odgwizdał pozycję spaloną naszego zawodnika. W 70 minucie BKS powinien wyjść na prowadzenie. Wtedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Adrian Kulesza jednak to zawodnik Granicy był górą. Swoje akcje miała też Granica Bogatynia. W końcówce meczu  świetną paradą skórę uratował nam Dawid Kizyma. Mimo usilnych prób nie udało nam się zdobyć zwycięskiej bramki i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0:0.

Z przebiegu gry na pewno z wyniku bardziej zadowoleni są goście, nasz zespół zagrał dobry mecz jednak zabrakło postawienia kropki nad i. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka kolejek i walka o awans do IV ligi nadal trwa. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z Hutnikiem Pieńsk (19.05, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Granica Bogatynia 0:0

BKS: Kizyma, Janicki, Smolarek, Dul, K. Dmuchowski, Graczyk (80′ M. Dmuchowski), Szaja, Zielonka (70′ Kliwak), Biały (żk), Pochwała (żk) (55′ Puzio), Kulesza (żk).

fot: Istotne.pl