BKS bez punktów z Gryfem.

Porażką 1:2 (0:2) zakończył się mecz XII kolejki klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Gryfem Gryfów Śląski. Pomimo złych warunków do gry oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko jednak to gości tego dnia byli lepsi.

Niedzielny mecz toczył się w fatalnych warunkach, które lepiej potrafił wykorzystać Gryf Gryfów Sląski. Rywal od początku meczu rzucił się na nasz zespół i na efekty nie musiał długo czekać. Jeszcze w 10 minucie przed stratą gola uratował nas słupek bramki Kizymy jednak dwie minuty później ładny strzał Marka Wiedro ugrzązł w naszej bramce. Szybko stracony gol nie wpłynął mobilizująco na BKS, który w dalszym ciągu oddawał rywalowi pole. Nieliczne akcje naszego zespoły goście z Gryfowa potrafili zgasić w zarodku i prowadzili grę po swojemu. Kiedy wydawało się, że wynik do przerwy się nie zmieni goście w 42 minucie zadali nam kolejny cios. Wtedy to po dośrodkowaniu piłki w nasze pole karne strzałem głową ponownie Marek Wiedro podwyższył prowadzenie ustalając wynik do przerwy na 2:0 dla Gryfa Gryfów Śląski

Po przerwie obraz gry lekko się zmienił. Zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia goście skupili się na defensywie, a BKS Bolesławiec usilnie dążył do strzelenia gola kontaktowego. Sztuka ta mogła się udać w 60 minucie jednak Adrian Kulesza w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Goście nastawieni na kontry mieli kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia jednak albo brakowało gościom precyzji albo defensywa BKS-u w ostatnim momencie zażegnywała niebezpieczeństwo. W 88 minucie za sprawą podania Adriana Białego i gola Łukasza Graczyka udało nam się w końcu strzelić gola kontaktowego jednak zabrakło już nam czas na wywalczenie choćby punktu.

Złe warunki do gry nie powinny być usprawiedliwieniem na słabą grę naszego zespołu. Za dużo było u nas niedokładności i strat. Gryf Gryfów Śląski był tego dnia zdecydowanie lepszy i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z Łużycami Lubań.

BKS Bolesławiec – Gryf Gryfów Śląski 1:2 (0:2)

Bramki: Graczyk (88′) – Wiedro (22′, 42′)

BKS: Kizyma, Dul (żk), Laskowski (65′ Gasiak), Lisowski, Janicki, Smolarek, Rudkowski (46′ Pirożek), Pochwała (46′ Markowski), Biały, Kulesza, Graczyk