BKS gra dalej.

Zwycięstwem 2:1 (2:1) zakończył się mecz 3 rundy okręgowego Pucharu Polski pomiędzy BKS-em Bolesławiec i KS Stare Jaroszowice. Bramki dla naszego zespołu zdobył Dorian Latała i Łukasz Graczyk.

Środowe spotkanie, które odbywało się na boisku w Łące mogło się podobać choc stan murawy nie sprzyjał obu zespołom. Lepiej mecz rozpoczął nasz zespół. BKS Bolesławiec co i rusz stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy jednak brakowało precyzji w wykończeniu. W 14 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Graczyk. Bramkarz KS-u popełnił błąd i do wypuszczonej przez niego piłki dopadł Dorian Latała, który umieścił piłkę w siatce i wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. W 26 minucie świetnym podaniem drogę do bramki rywala Łukaszowi Graczykowi otworzył Marcin Szaja. Graczu nie zwykł marnować takich sytuacji i zrobiło się 2:0 dla naszego zespołu. Tuż przed przerwą KS Stare Jaroszowice zdobył gola kontaktowego i zapowiadało się na spore emocje w drugiej odsłonie meczu.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, którzy starali się doprowadzić do remisu. Na całe szczęście udawało nam się kontrolować sytuacje i wszystkie okazje gospodarzy paliły na panewce. W 80 minucie za faul w polu karnym sędzia spotkania podyktował rzut karny dla zespołu ze Starych Jaroszowic. Na posterunku był jednak Jakub Walczak, który obronił jedenastkę i gospodarze musieli obejść się smakiem. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i to BKS Bolesławiec awansował do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

KS Stare Jaroszowice – BKS Bolesławiec 1:2 (1:2)

Bramki dla BKS-u: Latała (14′), Graczyk (26′)

BKS: Walczak (żk), Rudkowski (46′ Kulesza), Olesiński, Kowalonek, Mucha (46′ Pochwała), Kwoczka, Skiba, Szaja, Medyński (żk), Latała, Graczyk (żk)