BKS minimalnie uległ Piastowi.

W meczu pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec przegrał przy Spółdzielczej z Piastem Wykroty 2:3 (2:1) i odpadł z dalszej rywalizacji. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Łukasz Graczyk.

Pomimo braku awansu nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, a jeśli wziąć pod uwagę. że jeszcze miesiąc temu oba zespoły dzieliły dwie klasy rozgrywkowe to można powiedzieć, że próba generalna przed ligą wypadła wyśmienicie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla BKS-u Bolesławiec, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie. Wtedy to świetnie na prawej stronie pokazał się Marek Majka, który idealnym podanie obsłużył Łukasza Graczyka. Popularny Graczu przytomnie dołożył nogę i zrobiło się 1:0 dla BKS-u. Szybko wyprowadzony cios sprawił, że goście energicznie wzięli się do odrabiania strat. W 9 minucie po zagraniu z rzutu rożnego piłkę do bramki Kizymy skierował Bojan Milutinowić i zrobiło się 1:1. Sobotnia konfrontacja toczyła się w bardzo szybkim tempie i akcji pod bramkami po obu stronach nie brakowało. W 21 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym arbiter spotkania podyktował rzut karny dla BKS-u. Do piłki podszedł Łukasz Graczyk i pewnym strzałem dał nam prowadzenie 2:1. W pierwszej połowie jeszcze kilkukrotnie zagroziliśmy bramce Piasta jednak zabrakło skuteczności. Goście z Wykrot również parę razy znaleźli się w naszym polu karnym ale wynik do przerwy już się nie zmienił.

W drugiej połowie tempo gry znacząco nie spadło. Ponownie mieliśmy bardzo dobrą grę z obu stron i kilka sytuacji, które mogły zmienić wynik meczu. Na nieszczęście dla BKS-u w 64 minucie Piast Wykroty za sprawą Bojana Milutinowića wyrównał wynik spotkania, a kiedy trzy minuty później jego brat Milos zdobył trzecią bramkę dla gości to BKS musiał się wziąć do odrabiania strat. Od tego momentu Piast Wykroty cofnął się pod własną bramkę, a zawodnicy BKS-u rozpoczęli szturm na bramkę gości. Niestety nie przyniosło to rezultatów i mimo iż parę razy zagotowało się w polu karnym gości to nie udało nam się zdobyć wyrównującej bramki i ostatecznie przegraliśmy 2:3.

Mimo niekorzystnego rezultatu, gra naszego zespołu na tle wyżej notowanego rywala mogła się podobać i niewiele brakowało żeby nasi zawodnicy sprawili niespodziankę i awansowali do kolejnej rundy. Tak się nie stało ale niedługo będzie szansa na rewanż, gdyż Piast Wykroty będzie naszym rywalek w klasie okręgowej. Zmagania ligowe rozpoczynają się już we wtorek (15.08) kiedy to przy Spółdzielczej BKS Bolesławiec podejmie kolejnego spadkowicza z IV ligi – Lotnika Jeżów Sudecki.

BKS Bolesławiec – Piast Wykroty 2:3 (2:1)

Bramki: Graczyk (1′, 21′) – B. Milutinowić (9′, 64′), M. Milutinowić (67′)

BKS: Kizyma, Pietrzak, Laskowski, Zielonka (żk), Rudkowski (żk) (67′ Pirożek), Biały, Smolarek, Gasiak, Dmuchowski (45′ Kulesza), Majka (56′ Pochwała (żk)), Graczyk (45′ Markowski)