BKS minimalnie uległ w sparingu.

Seniorzy BKS-u Bolesławiec przygotowujący się do nowego sezonu ligowego rozegrali w niedzielę (29.07) kolejny mecz sparingowy. Tym razem u siebie podejmowaliśmy Dąb Siedliska i minimalnie przegraliśmy z przedstawicielem legnickiej okręgówki 1:2 (1:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Graczyk.

Mecz mimo sporego upału toczył się w szybkim tempie, a walki i okazji bramkowych po obu stronach było bardzo dużo. Pierwsza część meczu to zdecydowana przewaga BKS-u Bolesławiec, który śmiało poczynał sobie pod bramką rywala. Już w 2 minucie dobrze obsłużony w polu karnym został Łukasz Graczyk, który wprawdzie na raty ale wyprowadził BKS na 1:0. Po strzeleniu gola nasz zespół nie spoczął na laurach i wciąż nękał gości. W efekcie tego chwilę później mogło być 2:0 ale piłka uderzona przez Łukasza Graczyka odbiła się od poprzeczki i musieliśmy obejść się smakiem. Dąb Siedliska wprawdzie próbował odgryźć się naszemu zespołowi ale nie przynosiło to jakichkolwiek efektów i wynik do przerwy brzmiał 1:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to goście zaczęli stwarzać sobie groźne sytuacje na naszej połówce. W 60 minucie jeszcze przed utratą gola uchroniła nas poprzeczka, ale chwilę później po kolejnej groźnej sytuacji Dąb Siedliska wyrównał na 1:1. Po strzeleniu gola goście poszli za ciosem i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 2:1. BKS Bolesławiec miał również sytuację do strzelenia gola jednak mocny strzał głową Krystiana Smolarka odbił się od słupka. W świetnej sytuacji był także Łukasz Graczyk ale w sytuacji sam na sam napastnik BKS-u posłał piłkę obok słupka.

BKS Bolesławiec – Dąb Siedliska 1:2 (1:0)

Bramka dla BKS-u: Graczyk (2′)

W BKS-ie zagrali między innymi: Kizyma, Dul, Laskowski, Pietrzak, Lisowski, Janicki, Gasiak, M. Dmuchowski, Szwedo, Graczyk, K. Dmuchowski, Rudkowski, Smolarek, Dobiech, Pochwała