BKS rozbił Nysę.

Ostre strzelanie urządzili sobie seniorzy BKS-u Bolesławiec w meczu 12 kolejki klasy okręgowej. Ekipa Sebastiana Tylutkiego pokonała Nysę Zgorzelec 10:1 (5:0). Bramki dla naszego zespołu w tym meczu zdobyli Marek Majka (trzy), Łukasz Graczyk (dwie), Adrian Puzio, Filip Zagórski, Sławomir Dul, Oskar Pochwała i Wiktor Cawricz.

Mecz toczył się do jednej bramki i choć zawodnicy ze Zgorzelca dzielnie i ambitnie walczyli to tego na murawie rządził BKS Bolesławiec. Już w 3 minucie Marek Majka wykorzystał podanie od Adriana Puzio i wyprowadził nasz zespół na 1:0. W 16 minucie Maja świetnym podaniem odwdzięczył się młodemu zawodnikowi, który mierzonym strzałem głową przelobował bramkarza Nysy Zgorzelec. Kiedy w 23 minucie Łukasz Graczyk wykorzystał asystę od Filipa Zagórskiego i podwyższył na 3:0 jasne się stało, że tego dnia nie oddamy punktów rywalowi. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze dwa trafienia. W 37 minucie celnie z rzutu karnego trafił Sławomir Dul, a w 42 minucie podanie od Mateusza Medyńskiego na bramkę zamienił Filip Zagórski ustalając wynik do przerwy na 5:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, chociaż zawodnicy Nysy Zgorzelec kilka razy zapędzili się w pole karne Jakuba Walczaka. W 54 i 55 gole dla naszego zespołu zdobył Oskar Pochwała i Marek Majka. W 62 minucie po faulu w polu karnym i celnym strzale z rzutu karnego w wykonaniu Łukasza Witowskiego goście zdobyli honorowego gola. W 70 minucie po raz kolejny świetną asystą popisał się Filip Zagórski a najprzytomniej w polu karnym zachował się Wiktor Cawricz, który mocnym strzałem głową strzelił na 8:1. Dwa ostatnie trafienia padły łupem Łukasza Graczyka (asysta Marka Majki) i Marka Majki (asysta Adriana Puzio). Ostatecznie BKS Bolesławiec pokonał Nysę Zgorzelec 10:1.

Sobotnie zawody zdecydowanie należały do naszych chłopaków, którzy po zeszłotygodniowej porażce w Wykrotach chcieli powrócić na właściwe tory i sztuka ta udała im się w pełni. Już w najbliższy weekend czeka nas trudna wyjazdowa konfrontacja z GKS Warta Bolesławiecka (sobota, 02.11, godz. 14:00).

BKS Bolesławiec – Nysa Zgorzelec 10:1 (5:0)

Bramki: Majka (3′, 54′, 87′), Graczyk (23′, 75′), Dul (37′ – karny), Puzio (16′), Zagórski (42′), Pochwała (55′), Cawricz (70′) – Witowski (62′ – karny)

BKS: Walczak, Olesiński (żk), Dul (54′ Cawricz), Dmuchowski, Szaja, Puzio, Biały (46′ Pochwała), Zagórski, Graczyk, Medyński (46′ Gasiak), Majka