BKS rozbił Parzyce w sparingu.

Sobotni mecz sparingowy BKS-u Bolesławiec z TS Parzyce zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (3:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marek Majka (dwie), Łukasz Graczyk, Krzysztof Janicki, Kacper Kizyma, Mirosław Markowski, Oskar Pochwała i Marcin Zapiór (bramka samobójcza).

Oba zespoły w minionym sezonie toczyły zacięty bój o wejście do klasy okręgowej, który ostatecznie wygrali goście z Parzyc. Jednak całe sobotnie spotkanie toczyło się pod dyktando BKS-u Bolesławiec, który tego dnia był zdecydowanie lepszy od rywala i urządził sobie festiwal strzelecki. Sygnał do strzelania dał Marek Majka, który obsłużony świetnym podaniem od Łukasza Graczyka szybko wyprowadził BKS na prowadzenie 1:0. Chwilę później przytomnym uderzeniem głową popularny Maja podwyższył na 2:0. Kiedy na 3:0 podwyższył Łukasz Graczyk jasnym stało się kto tego dnia jest zespołem lepszym. Na boisku nie brakowało ostrych spięć, a arbiter spotkania zmuszony był zawodnikowi gości pokazać czerwoną kartkę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. BKS Bolesławiec gnębił atakami rywala, który nie potrafił odpowiedzieć w podobny sposób. Na 4:0 świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Janicki. Po utracie czwartej bramki goście całkowicie stracili nadzieję, w efekcie czego strzeliliśmy jeszcze cztery gole. Do bramki TS Parzyce trafili jeszcze Kacper Kizyma, Oskar Pochwała, Mirosław Markowski oraz Marcin Zapiór (bramka samobójcza).

Sobotni mecz sparingowy był próbą generalną przed I rundą okręgowego Pucharu Polski. Już 12 sierpnia o godzinie 17:00 przy Spółdzielczej podejmiemy Piasta Wykroty.

BKS Bolesławiec – TS Parzyce 8:0 (3:0)

Bramki dla BKS-u: Marek Majka (dwie), Łukasz Graczyk, Krzysztof Janicki, Kacper Kizyma, Oskar Pochwała, Mirosław Markowski, Marcin Zapiór (bramka samobójcza) 

foto: Istotne.pl