BKS ustrzelił Orła.

W 19 kolejce klasy okręgowej BKS-u Bolesławiec pokonał wysoko Orła Wojcieszów 5:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kulesza (dwie), Marek Majka (dwie) oraz Sławomir Dul

Zwycięstw wygląda imponująco jednak z przebiegu gry goście nie zasłużyli na tak wysoki wymiar kary. Orzeł Wojcieszów zaprezentował się korzystnie i na tle wyżej notowanego BKS-u Bolesławiec pokazał się korzystnie. O pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła. Na murawie po obu stronach panował chaos i niedokładność. Składnych akcji było jak na lekarstwo i BKS Bolesławiec mimo iż przeważał to nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Właściwie na uwagę zasługuje tylko sytuacja z 38 minuty. Wtedy to po zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła do znajdującego się na 25 metrze Sławomira Dula, który mocnym strzałem z daleka wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0, ustalając wynik do przerwy.

Po przerwie gra po obu stronach wyglądała już korzystniej ale wciąż nie można powiedzieć żeby widowisko było porywające. W 57 minucie jedna z nielicznych szans Orła Wojcieszów przyniosła gościom wyrównanie i zrobiło się 1:1. Całe szczęście stracony gol podziałał na zawodników BKS-u Bolesławiec jak płachta na byka i nasi chłopcy w końcu rzucili się na rywala. Już w 58 minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Wtedy to Eryk Kliwak popisał się dobrym podaniem do Marka Majki, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Orzeł Wojcieszów ambitnie próbował doprowadzić do wyrównania jednak nadziewał się na kontry BKS-u i został jeszcze trzykrotnie skarcony. W 83 minucie dobre zagranie od Łukasza Graczyka wykorzystał Adrian Kulesza wyprowadzając BKS Bolesławiec na 3:1. W 88 minucie Krzysztof Janicki asystuje przy kolejnym golu Adriana Kuleszy, a w doliczonym czasie gry piątego gola dla BKS-u po zagraniu Łukasza Graczyka zdobył Marek Majka ustalając wynik końcowy na 5:1 dla BKS-u Bolesławiec

Cieszy na pewno wysokie zwycięstwo oraz trzy punkty BKS-u Bolesławiec jednak zastrzeżenia można mieć do stylu. Miejmy nadzieję, że zespół poprawi mankamenty, które widzieliśmy w sobotę i już w najbliższy weekend kiedy na szczycie zagramy z Victorią Ruszów zaprezentujemy się zdecydowanie lepiej.

BKS Bolesławiec – Orzeł Wojcieszów 5:1 (1:0)

Bramki: Dul (38′), Majka (58′, 90+2′), Kulesza (83′, 83′) – Jesionka (57′)

BKS: Kizyma, Janicki, Zapiór, Dul, Puzio, Kliwak (80′ Smolarek), Biały (70′ Zielonka), Pochwała (46′ Majka), Jeziorny (46′ Graczyk), Szaja, Kulesza (żk).