BKS w kolejnej rundzie.

W meczu drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe Chrobrego Nowogrodziec 2:1 (0:0) i zameldował się w kolejnej fazie rozgrywek. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a biorąc pod uwagę, że od drugie minuty po czerwonej kartce dla Dawida Kizymy graliśmy w osłabieniu (w jego miejsce na bramce stanął Jakub Kwoczka) wynik musi cieszyć. Co ciekawe mimo wyżej wymienionych przeciwności mecz był wyrównany, a sporymi fragmentami potrafiliśmy prowadzić grę i narzucić rywalowi swój styl. Pierwsza połowa mimo kilku sytuacji zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą odsłonę meczu rozpoczęliśmy w najlepszy z możliwych sposobów. W 49 minucie prawą stroną popędził Gabriel Piotrowski i mocnym strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Chrobry szukał swojej szansy jednak dobrze dysponowany blok defensywny BKS-u gasił wszystkie akcje w zarodku. W 62 minucie za sprawą bramki Adriana Kuleszy stan meczu się wyrównał. Na szczęście nasi chłopcy zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. W 77 minucie Gabriel Piotrowski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka idealnie trafiła w okienka bramki Kacpra Różnickiego. Bramka – stadiony świata. Do końca meczu, mimo usilnych starań gospodarzy wynik nie uległ już zmianie i to BKS Bolesławiec zagra w 3 rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Chrobry Nowogrodziec – BKS Bolesławiec 1:2 (0:0)

Bramki: Kulesza (62′) – Piotrowski (49′, 77′)

BKS: Kizyma (2′-czk), Kwoczka, Olesiński, Zapiór, Borowski, Skawiński (żk), Spraski (63′ Sawicki (żk)), Raginia (46′ Piotrowski (żk)), Bochnia, Rissmann (50′ Czarnecki), Deka (46′ Medyński)