BKS za burtą, Rybak gra dalej.

Na drugiej rundzie zakończyła się przygoda BKS-u Bolesławiec z okręgowym Pucharem Polski. W środę nasz zespół na wyjeździe przegrał z Rybakiem Parowa 2:3 (0:1) i odpadł z dalszej rywalizacji. Bramki dla BKS-u Bolesławiec zdobył Eryk Kliwak (karny) i Paweł Rudkowski.

Nasz zespół zaprezentował się słabo, a gospodarze którzy imponowali ogromnym zaangażowaniem awansowali zasłużenie. Mimo tego już w 7 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie (dobra akcja Filipa Zagórskiego). Niestety od tego momentu to Rybak Parowa nadawał rytm grze. W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gospodarze wyszli na prowadzenie. Niestety stracony gol nie podziałał ożywczo na naszych chłopaków i obraz gry nie ulegał zmianie. Nasz zespół raził nieporadnością, a gospodarze spokojnie grali swoje. Po przerwie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. W 49 minucie zrobiło się 0:2 i wydawało się, że emocje w tym meczu już się skończyły. Końcówka meczu to troszkę lepsza gra BKS-u Bolesławiec. W 75 minucie kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Eryk Kliwak, jednak już dwie minuty później po golu Rybaka Parowa było 1:3. W 85 minucie świetnym golem z dalszej odległości popisał się Paweł Rudkowski i zrobiło się 2:3. W końcówce mieliśmy więc emocje i świetną sytuację Oskara Pochwały jednak napastnik BKS-u przeniósł piłkę nad poprzeczką i ostateczenie mecz zakończył się naszą porażką 2:3.

Rybak Parowa – BKS Bolesławiec 3:2 (1:0)

Bramki dla BKS-u: Kliwak (75′ – karny), Rudkowski (85′)