BKS zagra w klasie okręgowej!

W sezonie 2017/2018 seniorzy BKS-u Bolesławiec zagrają w klasie okręgowej, a nie jak się wydawało przez długi czas – w A-klasie. Miniony sezon nasz zespół skończył rozgrywki w A-klasie na drugim miejscu, minimalnie ustępując TS Parzyce. Wówczas miejsce naszego zespołu w tabeli nie dawało nam awansu o klasę wyżej jednak na skutek pewnych okoliczności awans stał się faktem.

Jak się okazał tuż przed startem nowego sezonu, w związku ze złą sytuacją w klubie, z gry w klasie okręgowej zrezygnował GKS Raciborowice. Klubowi została cofnięta licencja na grę na tym poziomie rozgrywkowy, a w wolne miejsce wskoczył zespół z drugiego miejsca w A-klasie mający największą średnią punktową ze wszystkich zespołów z drugich miejsc z trzech grup. Tym zespołem okazał się BKS Bolesławiec i to nasz zespół w nowym sezonie zagra o klasę wyżej.

Tym sposobem nagrodzona została ciężka praca zarządu, sztabu szkoleniowego, zawodników i kibiców BKS-u Bolesławiec. Miniony sezon był niezwykle udany dla naszego klubu. Obok seniorów awanse do wyższych klas zanotowali Juniorzy Starsi, Juniorzy Młodsi i Młodziki. Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie równie udany.

Awans seniorów spowodował to, że sezon rozpocznie się dla naszego zespołu już na dniach. 15 sierpnia (wtorek) o godzinie 17:00 przy Spółdzielczej podejmiemy spadkowicza z IV ligi – Lotnika Jeżów Sudecki. A już w sobotę (12.08, godz. 17:00) także przy Spółdzielczej w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski zagramy  z kolejnym spadkowiczem z IV ligi – Piastem Wykroty.