BKS zwycięża w pierwszym sparingu.

Zwycięstwem 2:0 (2:0) zakończył się sobotni mecz sparingowy BKS-u Bolesławiec z KS Łąka. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Marek Majka. Mecz z powodu burzy w 60 minucie został przerwany.

Pierwszy sparing w sezonie 2017/18 można zdecydowanie zapisać na plus. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego zaprezentowali się nad wyraz korzystnie i w sobotę górowali nad ambitnie grającymi zawodnikami KS Łąka. Kibice bolesławieckiego zespołu w składzie mogli zobaczyć wiele znajomych twarzy, a także kilku nowych zawodników, który być może zasilą BKS w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie.

Od początku meczu to BKS Bolesławiec nadawał ton grze. Co chwilę stwarzaliśmy sobie zagrożenie pod bramką gospodarzy i wielokrotnie byliśmy bliscy strzelenia gola. W 30 minucie na prawej stronie świetnie obsłużony został Marek Majka, który po szybkim rajdzie i mocnym strzale pod poprzeczkę wyprowadził BKS na 1:0. Ambitni gospodarze próbowali kilkukrotnie się odgryźć jednak nie ostatecznie potrafili znaleźć drogi do bramki Kizymy. W 40 minucie ponownie Marek Majka zdobył dla BKS-u gola ustalając wynik do przerwy na 2:0 dla naszego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry właściwie się nie zmienił i to nadal BKS Bolesławiec przeważał. Zdobyliśmy nawet bramkę ale przy jej strzeleniu Adrian Biały pomógł sobie ręką i sędzia gola nie uznał. Niestety w 60 minucie nad boisko nadciągnęła burza oraz bardzo silny wiatr i arbiter po konsultacji z obiema ekipami postanowił wcześniej zakończyć mecz. Ostatecznie więc BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe KS Łąka 2:0.

KS Łąka – BKS Bolesławiec 0:2 (0:2) – mecz przerwany w 60 minucie

Bramki: Majka (30′, 40′)

W BKS-ie zagrali między innymi: Kizyma, Walczak, Dul, Janicki, Pietrzak, Pacuła, Lisowski, Pochwała, Rudkowski, Graczyk, Majka, Biały, Smolarek, Dmuchowski, Markowski.