Cenna lekcja.

Przygotowujący się do nowego sezonu seniorzy BKS Bolesławiec rozegrali w środę pierwszy mecz sparingowych. Na stadionie przy ulicy Spółdzielczej nasz zespół przegrał z Apisem Jędrzychowice 1:3 (1:1). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Kwoczka.

Jak na pierwszy od wieli miesięcy mecz, nasz zespół na tle wyżej notowanego rywala prezentował się całkiem korzystnie, momentami przejmując inicjatywę na boisku. Początek meczu był wyrównany, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 30 minucie sam na sam z bramkarzem Apisu Jędrzychowice wyszedł Adrian Puzio, który niestety przegrał ten pojedynek. Na szczęście do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Jakub Kwoczka i wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie w 44 minucie po błędzie naszej defensywy i golu samobójczym wynik meczu się wyrównał.

Druga odsłona meczu była bardziej otwarta i obfitowała w wiele akcji podbramkowych. Niestety wraz z upływającym czasem przewaga gości rosła i to oni dzięki dwóm golom ostatecznie wygrali środowy sparing 3:1. Z postawy BKS-u Bolesławiec można być zadowolonym. Wyraźnie odmłodzona kadra naszego zespołu potrzebuje jednak czasu żeby się zgrać i jeśli tylko wszyscy będą ciężko pracować to w przyszłości może być tylko lepiej. Następny sparing nasz zespół zagra w piątek (19.06) z KS Stare Jaroszowice.

BKS Bolesławiec – Apis Jędrzychowice 1:3 (1:1)

Bramka dla BKS-u: Jakub Kwoczka (30′)

BKS rozpoczął w składzie: Walczak, Dul, Olesiński, Skiba, Bochnia, Kwoczka, Kowalonek, Biały, Puzio, Posadowski, Kulesza.

Po przerwie zagrali też: Dmuchowski, Gudzowski,Mucha, Cieśla, Medyński