Dobry start.

Bardzo dobrze zainaugurował wiosenne rozgrywki IV ligi dolnośląskiej pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy zremisowali z liderem rozgrywek Karkonoszami Jelenia Góra 1:1 (0:0). Bramkę dla BKS-u zdobył Jacek Bochnia.

Oprócz dobrego wyniku cieszyć może także dobra postawa BKS-u. Zawodnicy trenera Sebastiana Tylutkiego od początku rzucili się na wyżej notowanego rywala czym zapewne zaskoczyli jeleniogórzan. Około 25 minut meczu to lepsza gra BKS-u który kilkukrotnie zagroził bramkarzowi gości. Końcówka pierwszej odsłony meczu to lepsza gra zawodników Karkonoszy ale mimo tego brakowało jakichś konkretów pod bramką Tomasza Hajduczka. Do przerwy było więc 0:0 ale zapowiadało się, że druga odsłona meczu będzie emocjonująca.

Tak było rzeczywiście, a co więcej tuż po zmianie stron wyszliśmy na prowadzenie. W 47 minucie świetnie do dośrodkowanej przez Macieja Szewczyka z rzutu rożnego płki wyskoczył Jacek Bochnia, który mocnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce Karkonoszy. Stracony gol rozjuszył rywala, który szybko rzucił się do odrabiania strat. Sztuka ta udała się w 54 minucie kiedy to wynik spotkania wyrównał strzałem z bliskiej odległości Mateusz Baszak. Utrata bramki nie załamała naszych chłopaków, a co więcej mieliśmy jeszcze dwie dogodne sytuację do ponownego wyjścia na prowadzenie. Bliski bramki był Karol Borowski, jednak uderzenie głową obrońcy BKS-u przeszło tuż obok słupka bramki gości. Swoją sytuację miał również Piotr Skiba ale uderzona przez pomocnika BKS-u piłka odbiła od słupka bramki gości i znów musieliśmy obejść się smakiem. Końcówka spotkania to spora przewaga gości którzy usilnie chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Świetnie jednak w naszej bramce bronił Tomasz Hajduczek który parę razy uratował nam skórę. Ostatecznie więc podzieliliśmy się punktami z liderem remisując 1:1 (0:0).

Bardzo dobra gra naszych chłopaków to dobry prognostyk na kolejne mecze. Już w najbliższą sobotę przy Spółdzielczej będziemy gościć Sokoła Jerzmanowa (11.03, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (0:0)

Bramki: Bochnia (47′) – Baszak (56′)

BKS: Hajduczek, Borowski, J. Kowalonek (46′ Olesiński), Kapusz (żk), Spraski (żk), Zagóski (żk), Zapiór, P. Skiba (85′ Smyrnov), Szewczyk, Bochnia, Deka (żk) (69′ Piotrowski (żk))