Dobry start.

Zwycięstwem 7:1 (4:0) zakończył się pierwszy w tym sezonie ligowy mecz seniorów BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół przy Spółdzielczej pokonał Twardego Świętoszów, a bramki zdobyli Jacek Bochnia (dwie), Maciej Szewczyk (dwie), Mateusz Medyński, Michał Kapusz i Marcin Kraśnicki.

Cały mecz toczył się pod dyktando zespołu Sebastiana Tylutkiego. BKS Bolesławiec co i rusz stwarzał zagrożenie pod bramką gości jednak na początku brakowało nam skuteczności. W 13 minucie nareszcie mogliśmy się ucieszyć. Wtedy to z prawej strony dośrodkował Kamil Posadowski, a dobrze ustawiony w polu karnym Jacek Bochnia strzałem głową wyprowadził nas na 1:0. Cztery minuty później ponownie dobrą asystą popisał się Kamil Posadowski, a strzał Macieja Szewczyka wpadł tu przy słupki i zrobiło się 2:0. Ogromny upał panujący tego dnia dał się we znaki obu zespołom, jednak meczy byłl szybki i mógł się podobać. W 24 minucie Jakub Kowalonek dośrodkował piłkę w pole karne i ponownie Jacek Bochnia uderzeniem głową podwyższył prowadzenie. W 42 minucie po zamieszaniu przed polem karnym Twardego piłka trafilła do Mateusza Medyńskiego, który pięknym strzałę ustalił wynik do przerwy na 4:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Ambitni zawodnicy Twardego Świętoszów próbowali odgryźć się naszym chłopakom, jednak nie przynosiło to skutku. W 66 minucie z okolic pola karnego Maciej szewczyk wykonywał rzut wolny. Lecąca piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i wpadła do siatki. W 69 minucie do dośrodkowanej przez Macieja Szewczyka piłki nawyżej wyskoczył Michał Kapusz i zrobiło się już 6:0. W 90 minucie Twardy Świętoszów miał swoją chwilę radości. Honorowego i w pełni zasłużonego gola strzałem głową zdobył Marcin Łojko. NIe był to jednak ostatni bramkowy akcent w tym meczu. W 91 minucie dobrze na bramkarza gości naciskał Marcin Kraśnicki, który wyłuskał piłkę i ustalił wynik meczu na 7:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Biorąc pod uwagę fakt, że mecze inauguracyjne zawsze były dla naszego zespołu trudne, tak wysokie zwycięstwo bardzo cieszy. Należy jednak pójść za ciosem i dobrą formę zaprezentować w kolejnych meczach. Kolejny mecz ligowy nasz zespół zagra w przyszłą sobotę (21.08, godz. 17:00) na wyjeździe z Nysą Zgorzelec. W tygodniu nasz zespół czeka jeszcze pierwszy mecz Okręgowego Pucharu Polski. W środę (18.08, godz. 17:00) przy Spółdzielczej seniorzy zagrają z zespołem juniorów BKS-u Bolesławiec.

BKS Bolesławiec – Twardy Świętoszów 7:1 (4:0)

Bramki: Bochnia (13′, 24′), Szewczyk (17′, 66′), Medyński (42′), Kapusz (69′), Kraśnicki (90+1) – Łojko (90′)

BKS: Kizyma (60′ Walczak), Kapusz, Kuczyński, K. Skiba (żk) (54′ Kwoczka), Olesiński, Szewczyk (69′ Kraśnicki), J. Kowalonek (65′ Piotr Skiba), Borowski, Bochniam, Medyński (54′ Dmuchowski), Posadowski (71′ Cawricz)