Dobry weekend Juniorów.

O dobrym weekendzie mogą mówić Juniorzy Starsi oraz Młodsi BKS-u Bolesławiec. Oba nasze zespoły dzięki dużej woli walki i zaangażowaniu zdobyły punkty. Podopieczni Macieja Sawickiego pokonali Polonię-Stal Świdnica 1:0, a drużyna Tomasza Jasińskiego zremisowała z Miedzią Legnica 2:2 (0:2).

Juniorzy starsi idą po swoje! Kolejne punkty stały się faktem!

Kolejne dobre spotkanie rozegrali juniorzy starsi naszego klubu. Tym razem pokazali wyższość nad 9 zespołem w tabeli – Polonią-Stal Świdnica. Spotkanie walki, determinacji i ogromnego ducha woli zwycięstwa- tak pokrótce można opisać jego przebieg. Wprawdzie goście atakowali częściej, niemniej jednak z tych ataków nic nie wynikało, a dobrze dysponowany „Walec” interweniował bez większych kłopotów. Pierwsza, i jak się okazało jedyna bramka padła po rzucie rożnym, a jej autorem był Mateusz Olesiński. Od tego momentu gospodarze postawili mur nie do przebicia, co rusz wyprowadzając niebezpieczne kontry. Przy lepszej skuteczności – na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem powinniśmy prowadzić trzema bramkami, tak się jednak nie stało i emocje były do samego końca spotkania.

Dolnośląska Liga Juniorów Starszych: BKS Bolesławiec – Polonia-Stal Świdnica 1:0 (1:0)

Bramki: Olesiński (20′)

BKS: Walczak, Marks, Olesiński, Rozmus (żk), Cawricz, Zarzycki (żk) (57′ Gudzowski (żk)), Tyndyk( 60′ Bytner), Kizyma, Wołoszyn, Puzio, Latała.

Dogonili Miedź w drugiej połowie.

Po pierwszej połowie meczu I Ligi Wojewódzkiej pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Miedzią Legnica wydawało się, że kolejna porażka naszego zespołu stanie się faktem. BKS przegrywał z wyżej notowaną Miedzią Legnica 0:2 i nie zapowiadało się, że obraz gry w drugiej części meczu się zmieni. Na szczęście nasi chłopcy w drugiej odsłonie meczu zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, a nawet fragmentami przejmowali inicjatywę. Efektem tego były dwa trafienia, które dały naszemu zespołowi remis i premierowe punkty w tabeli.

I Liga Wojewódzka: BKS Bolesławiec – Miedź Legnica 2:2 (0:2)

Bramki: Nakonieczny (47′), Nowacki (62′) – Drzała (4′), Trzyna (36′)

BKS: Walczak, Suszek (65′ Bartkowiak), Ostański, Nowacki, Medyński (41′ Skorupiński), Nakonieczny (75′ Wolski), Komada (41′ Rutyna), Kowalonek, Tabor, Dymek, Kwoczka.