Efektowne pożegnanie ze Spółdzielczą.

W meczu XXV kolejki A-klasy jeleniogórskiej BKS Bolesławiec wysoko pokonał przy Spółdzielczej Leśnika Osiecznica 7:1 (2:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Graczyk (cztery), Marek Majka, Krzysztof Dmuchowski i Mirosław Markowski. Był to ostatni w tym sezonie domowy mecz naszego zespołu. Spółdzielcza w tym sezonie była prawdziwą twierdzą, gdyż nasz zespół u siebie zdobył komplet punktów tracąc tylko pięć goli.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Leśnika Osiecznica, którzy od samego początku rzucili się na BKS Bolesławiec. Na efekty dobrej gry goście nie musieli długo czytać i już w 8 minucie po strzale Ireneusza Machacza wyszli na prowadzenie 1:0. Szybki stracona bramka na szczęście podziałała ożywczo na zawodników BKS-u Bolesławiec, którzy od tego moment wzięli się za grę. W 14 minucie licznie zgromadzona bolesławiecka publiczność mogła odetchnąć z ulgą. Wtedy to w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Graczyk, który celnym lobem wyrównał wynik spotkania. W 40 minucie po faulu w polu karnym Leśnika Osiecznica sędzia niedzielnej konfrontacji zarządziła rzut karny, którego na gola zamienił ponownie Łukasz Graczyk ustalając wynik do przerwy na 2:1 dla BKS-u Bolesławiec.

Jeżeli w przerwie goście liczyli na efektywną pogoń za naszym zespołem to musieli obejść się smakiem. Już w 46 minucie po zamieszaniu w polu karnym gola na 3:1 strzelił Marek Majka. Od tego moment z Leśnika Osiecznica wyraźnie zeszło powietrze i BKS Bolesławiec rozpoczął demontaż gości. Do końca meczu zobaczyliśmy jeszcze bramki Krzysztofa Dmuchowskiego (54 minuta), Mirosława Markowskiego (67 minuta) i dwie Łukasza Graczyka (63 i 72 minuta). Mecz ostatecznie zakończył sie zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 7:1 (2:1). Ambitna gra Leśnika Osiecznica nie wystarczyła gościom na odniesienie korzystnego rezultat. Ostatni mecz tego sezonu BKS Bolesławiec zagra w Iwinach z tamtejszym GKS-em (15.06., 17:00).

BKS Bolesławiec – Leśnik Osiecznica 7:1 (2:1)

Bramki: Graczyk (14′, 40′, 63′, 72′), Majka (46′), Dmuchowski (54′), Markowski (67′) – Machacz (8′)

BKS: Kizyma (46′ Walczak), Dul, Janicki, Pietrzak, Szaja (65′ Popek), Zielonka, Karpiak (75′ T. Fulczyński), Gasiak (46′ Dmuchowski), Majka (60′ Dobiech), Graczyk (żk), Markowski (żk) (70′ Pacuła).