Falstart.

Nieudanie nowy sezon zainaugurowali seniorzy BKS Bolesławiec. Przy Spółdzielczej nasz zespół przegrał z Pogonią Świerzawa 0:1 (0:0).

I co z tego, że nasz zespół właściwie cały mecz przeważał i wyglądał lepiej skoro przy tak słabej skuteczności i wielu sytuacji podbramkowych nie umieliśmy strzelić choćby gola. Już w 7 minucie ładnie na bramkę gości strzelił Adrian Biały. W 12 minucie ładnie w polu karnym do Marka Majki podał Adrian Kulesza, jednak strzał Majki z woleja padł łupem bramkarza Świerzawy. W 24 minucie mocny strzał Adriana Kuleszy ponownie obronił zawodnik Pogoni. W 29 minucie Marek Majka umieścił piłkę w bramce gości, jedna był na pozycji spalonej i musieliśmy obejść się smakiem, Pogoń Świerzawa w tej części meczu właściwie tylko raz przedostała się w nasze pole karne, na posterunku był jednak Dawid Kizyma, który skutecznym piąstkowaniem oddalił zagrożenie.

Druga część spotkania niewiele różniła się od tej pierwsze. Być może goście częściej niż w pierwszej odsłonie meczu atakowali jednak to BKS Bolesławiec prowadził grę i szukał zwycięskiej bramki. Dwukrotnie sam na sam z bramkarzem był Marek Majka jednak górą zawsze był rywal. Kilkukrotnie z dalszej odległości uderzał Adrian Puzio ,ale nie udało mu się umieścić piłki w siatce. Jakby tego było mało w 78 minucie po szybkim rozegraniu rzutu wolnego goście wyszli na prowadzenie 1:0. BKS Bolesławiec szybko wziął się do odrabiania strat, jednak wyglądało to jak przysłowiowe bicie głową w mur. Niestety do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i na inaugurację klasy okręgowej przegraliśmy 0:1.

Następny mecz nasz zespół zagra 15 sierpnia na wyjeździe z Olimpią Kamienna Góra.

BKS Bolesławiec – Pogoń Świerzawa 0:1 (0:0)

Bramki: Cichoń (78′)

BKS: Kizyma, Olesiński, Kuczyński, Kapusz, Kowalonek (87′ Gudzowski), Puzio, Kwoczka, Zagórski, Biały, Majka, Kulesza (78′ Medyński)