Faworyt pokonany!

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł w sobotę pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec. Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego pokonali wyżej notowany APIS Jędrzychowice 3:0 (2:0). Bramki zdobyli JAkub Czarnecki, Jacek Bochnia i Michał Kapusz.

BKS Bolesławiec tego dnia był zdecydowanie lepszy od wyżej notowanego rywala i już od początku narzucił mu swój styl. Na efekty dobrej gry nie musieliśmy długo czekać. W 11 minucie świetnie z prawej strony pokazał się Filip Zagórski, który podał do ustawionego w polu karnym Jakuba Czarneckiego. Młody napastnik BKS-u mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Stracona bramka nie wpłynęła na ekipę z Jędrzychowic ożywczo, nadal grali oni apatycznie i bez pomysłu na dobrze ustawiony zespół ze Spółdzielczej. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kacper Deka zagrał do Jacka Bochni, który uderzeniem głową ustalił wynik do przerwy na 2:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, jednak prowadzenie naszego zespołu nie było ani przez chwilę zagrożone. Dobra gra bloku defensywnego BKS-u Bolesławiec sprawiła, że ciężko było APIS-owi dostać się w pole karne Tomasza Hajduczka. Zwieńczeniem meczu było piękne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Michała Kapusza, który ustalił wynik meczu na 3:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Sobotnie zwycięstwo potwierdziło tylko fakt, że nasz zespół gra naprawdę rewelacyjną rundę wiosenną. Walka o utrzymanie będzie toczyła się do samego końca jednak patrząc na grę naszych chłopaków można być dobrej myśli. Następny mecz BKS Bolesławiec zagra na wyjeździe ze Spartą Grębocice (23.04, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – APIS Jędrzychowice 3:0 (2:0)

Bramki: Czarnecki (11′), Bochnia (45′), Kapusz (89′)

BKS: Hajduczek, Kapusz, Zapiór, Borowski, Spraski, Zagórski (71′ Sawicki), Piotrowski, Bochnia, Szewczyk, Czarnecki, Deka (71′ Smyrnov)