Finał wywalczony w karnych.

W meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec po serii rzutów karnych pokonał Hutnika Pieńsk i awansował do finału. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Gola dla naszego zespołu zdobył Jakub Rissmann.

Toczący się w dużym upale mecz wolno się rozpędzał. Wyrównana pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Zawodnicy BKS-u Bolesławiec i Hutnika Pieńsk wymieniali razy w środkowej części boiska, brakowało jednak strzałów. Wyróżnić można jedynie strzał głową Jakuba Rissmanna, piłka jednak przeszła nad poprzeczką gości. Kiedy w 43 minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Jakub Kwoczka stało się jasne, że w drugiej połowie Hutnik Pieńsk rzuci się na gospodarzy.

Drugą odsłonę meczu mogliśmy rozpocząć od zdobycia gola. W 47 minucie Kamil Posadowski podał do Filipa Zagórskiego lecz strzał kapitana naszego zespołu wylądował na słupku bramki Hutnika. Widząc szansę na zdobycie gola zawodnicy ruszyli do przodu, zapominając jednak o szczelnej obronie. W 62 minucie w sytuacji sam na sam z Jakubem Walczakiem wyszedł Adam Dolata i celnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Na szczęście stracony gol nie podciął naszym chłopakom skrzydeł, którzy wzięli się do odrabiania strat. Blisko wyrównania było w 69 minucie kiedy to po rykoszecie od obrońcy Hutnika piłka prawie wpadła do bramki. W 75 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Biały, jednak górą był zawodnik gości. W 79 minucie wreszcie mogliśmy się cieszyć. Wtedy to z ostrego kąta piłkę w siatce Hutnika umieścił Jakub Rissmann i zrobiło się 1:1. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i o wyniku meczu miały zdecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywał BKS Bolesławiec, który wygrał serię jedenastek 4:2 i awansował do finału Okręgowego Pucharu Polski.

W finale, który odbędzie się w środę (08.07) o godzinie 18:00 na stadionie przy Spółdzielczej BKS Bolesławiec podejmie Apis Jędrzychowice.

BKS Bolesławiec – Hutnik Pieńsk 1:1 (0:0) k. 4:2

Bramki: Rissmann (79′) – Dolata (62′)

BKS: Walczak, Olesiński, Dul (żk), Kowalonek, Kwoczka (czk – 43′), Zagórski (żk), Posadowski, Skiba, Biały, Medyński, Rissmann (83′ Szaja)