Gra dobra, wynik zły.

Porażką BKS-u Bolesławiec 0:1 (0:1) zakończył się mecz 25 kolejki IV ligi dolnośląskiej ze Stalą Chocianów. Wynik meczu mógł być zupełnie inny, zawiodła skuteczność.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 10 minucie kiedy to po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym Bartosza Bochni piłkę do bramki wpakował Sebastian Burda. Od tego momentu na murawie dominowali już nasi zawodnicy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Sytuacji było bardzo wiele. Po strzale z daleka Daniela Ziółkowskiego piłka odbiła się od słupka bramki Stali Chocianów. W dalszej części meczy pomocnik BKS-u miał jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania jednak raz piłka przeszła nad poprzeczką bramki gospodarzy, a raz paradą popisał się bramkarz Stali.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nasi chłopcy atakowali, a Stal Chocianów skupiła się na obronie. Nawet mimo czerwonej kartki dla Damiana Puzio zawodnicy BKS Bolesławiec narzucili swój styl i prowadzili grę. W samej końcówce mieliśmy cztery okazje na strzelenie gola. Świetną sytuację sam na sam miał Marek Majka ale w ostatniej chwili bramkarzu gospodarzy wybił mu piłkę. Ładnie głową uderzył debiutujący Dorian Latała i niewiele zabrakło aby w debiucie zdobył gola. Niestety mimo ambitnej gry nie udało się nam zdobyć choćby gola i kolejna porażka stała się faktem.

Już w sobotę przy Spółdzielczej BKS Bolesławiec zagra ze Spartą Grębocice i będzie to być może mecz na wagę utrzymania w IV lidze.

Stal Chocianów – BKS Bolesławiec 1:0 (1:0)

Bramki: Burda (10′)

BKS: Bochnia, Lisowski (żk), Dul (70′ Latała), Biały, D. Puzio (65′ czk), Ziółkowski, A. Puzio, Zagórski (60′ Olesiński), Kliwak (żk) (85′ Kwoczka), Graczyk (82′ Kowalonek), Majka