Grad goli w pierwszym sparingu.

Aż 10 goli padło w pierwszym meczu sparingowym seniorów BKS Bolesławiec. Na sztucznym boisku w Żarach nasz zespół przegrał 3:7 (1:1) z zespołem Delta Sieniawa Żarska. bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kulesza, Filip Zagórski i Sławomir Dul.

Mimo wysokiej porażki przez większość czasu mecz był bardzo wyrównany. Delta wyszła na prowadzenie już w 2 minucie, jednak chwilę później po akcji sam na sam na 1:1 wyrównał Adrian Kulesza. W pierwszej połowie meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek. Obie ekipy toczyły wyrównany bój, a na boisku nie brakowało walki. BKS Bolesławiec mógł wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie strzelił Marek Majka. W 65 minucie po raz kolejny na prowadzenie wyszli zawodnicy z Sieniawy Żarskiej, jednak trzy minuty później ładnym uderzeniem popisał się Filip Zagórski i zrobiło się 2:2. Niestety od 70 minuty nasi zawodnicy wyraźnie opadli z sił i w efekcie tego daliśmy sobie wbić aż pięć goli i wynik zrobił się iście hokejowy. Ostatnie trafienie dla BKS-u Bolesławiec było autorstwem Sławomira Dula, który skutecznie dobił swój niecelny strzał z rzutu karnego i ustalił wynik na 3:7 (1:1).

Następny mecz sparingowy nasz zespół rozegra z Odrą Ścinawa w niedzielę (16.02) o godzinie 10:00 na boisku w Lubinie.

Delta Sieniawa Żarska – BKS Bolesławiec 7:3 (1:1)

Bramki dla BKS-u: Kulesza (4′), Zagórski (68′), Dul (82′)

W meczu zagrali: Walczak, Tomaszewski, Dul, Cawricz, Skiba, Graczyk, Zagórski, Kwoczka, Medyński, Gudzowski, Kulesza, Majka, Dmuchowski, Posadowski.

GW