Grad goli w pierwszym sparingu.

W swoim pierwszym tegorocznym meczu sparingowym seniorzy BKS Bolesławiec pokonali w Zgorzelcu Piasta Zawidów 5:3 (0:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marek Majka (trzy) oraz Adrian Kulesza (dwie).

Sobotni sparing lepiej rozpoczęli zawodnicy Piasta Zawidów, którzy na początku spotkania stworzyli sobie kilka podbramkowych sytuacji, jednak na nasze szczęście nie potrafili znaleźć drogi do naszej bramki. Z biegiem czasu BKS Bolesławiec zaczął dochodzić do słowa i i kilkukrotnie miał szansę wyjść na prowadzenie. Dwukrotnie bliski gola był Marek Majka jednak musieliśmy obejść się smakiem. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis zawodnicy z Zawidowa w 41 i 44 minucie zadali naszemu zespołowi dwa ciosy i wyszli na prowadzenie 2:0.

Tuż po przerwie Piast Zawidów zdołał strzelić trzecią bramkę i wydawało się, że ten dzień nie będzie dobry dla zawodników BKS-u przyjemny. Na szczęście od momentu utraty trzeciej bramki nasz zespół stopniowo zaczął zdobywać przewagę i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na naszą stronę. Prym wiedli przede wszystkim Marek Majka i Adrian Kulesza, którzy podzielili między siebie cały dorobek strzelecki naszego zespołu i wyprowadzili ostatecznie BKS Bolesławiec na 5:3.

Wynik sobotniego sparingu na pewno cieszy jednak jest sprawą drugorzędną. Liczy się to aby nasz zespół był dobrze przygotowany na rundę wiosenną klasy okręgowej. Mecz dał zapewne sporo informacji trenerowi Sebastianowi Tylutkiemu, który miejmy nadzieję odpowiednio przygotuje BKS do ligowych rozgrywek. Następny mecz sparingowy nasz zespół rozegra w sobotę (17.02) z Promieniem Żary. Mecz odbędzie się w Żarach

BKS Bolesławiec – Piast Zawidów 5:3 (0:2)

Bramki dla BKS-u: Adrian Kulesza (59′, 88′), Marek Majka (64′, 79′, 81′)

BKS rozpoczął mecz w składzie: Kargul, K. Dmuchowski, Janicki, Lisowski, Rudkowski, M. Dmuchowski, Smolarek, Kliwak, Biały, Pochwała, Majka.

W meczu zagrali także: Kizyma, Zapiór, Pirożek, Kulesza, Szaja.