Gryf pokonał BKS.

W swoim drugim meczu sparingowym tego lata seniorzy BKS Bolesławiec przegrali z Gryfem Gryfów Śląski 2:5 (1:3). Świeżo upieczony beniaminek IV ligi był od naszego zespołu lepszy, jednak fragmentami zaprezentowaliśmy naprawdę ładny futbol.

Początek należał do BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy śmielej poczynali sobie na połowie rywala, a efektem tego był ładny gol z rzutu wolnego Łukasza Graczyka, który dał nam prowadzenie 1:0. Niestety z czasem zaczęliśmy oddawać inicjatywę gościom, a ci skrzętnie to wykorzystali i jeszcze w pierwszej połowie strzelili nam trzy gole. Po przerwie nasi chłopcy wzięli się do gry i momentami potrafili zamknąć gryfowian w ich polu karnym. Niestety nie uchroniło nas to przed błędami i w efekcie tego jeszcze dwukrotnie piłka wpadała do naszej siatki. Na pocieszenie pozostał nam gol Adriana Puzio, który w swoim stylu, mocnym strzałem zza pola karnego zdobył drugą bramkę dla BKS-u Bolesławiec, ostatecznie ustalając wynik meczu na 2:5.

Następny mecz sparingowy BKS Bolesławiec rozegra w środę z KS Stare Jaroszowice (07.08, godz. 18:30, OWS).

BKS Bolesławiec – Gryf Gryfów Śląski 2:5 (1:3)

Bramki dla BKS-u: Graczyk (9′), Puzio (76′)

BKS: B. Bochnia, Dul, Olesiński, Kowalonek, J. Bochnia, Gasiak, Graczyk, Puzio, Medyński, Szaja, Majka

Po przerwie zagrali: Wołoszyn, Kwoczka, Komada, Latała, Dmuchowski, Mucha, Gudzowski, Pochwała, Skiba.