Idą jak burza.

Pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec nie zwalnia tempa. W rozegranym w niedzielę wyjazdowym meczu z Lotnikiem Jeżów Sudecki ekipa trenera Sebastiana Tylutkiego wygrała 3:1 (2:0) notując tym samym 11 zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Jeżów Sudecki to zawsze był trudny teren, jednak wczoraj to nasz zespół rządził na murawie. Nasi chłopcy prowadzili grę i na efekty nie czekaliśmy długo. W 23 minucie ładnie prawą stroną przedarł się Kamil Skiba i dośrodkował w pole karne. Tan bardzo dobrze ustawiony Jacek Bochnia strzałem głową wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Prowadzenie nie uśpiło naszych chłopaków, którzy od razu zaczęli szukać kolejnego trafienia. Udało się to zrobić jeszcze przed przerwą. W 42 minucie do zagranej przez Macieja Szewczyka piłki doszedł Jacek Bochnia. Jaco zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta i piłka ugrzęzła w siatce. Do przerwy więc prowadziliśmy dwiema brankami.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Mimo tego BKS skutecznie jednak bronił dostępu do własnej bramki. W 80 minucie mogliśmy wreszcie odetchnąć. Wtedy to pewnym podaniem popisał się Jakub Kowalonek, a w sytuacji sam nas pewnie zachował się Dawid Kowalonek podwyższając prowadzenie naszego zespołu. To nie był jednak koniec emocji. W doliczonym czasie gry zmierzającą do naszej bramki piłkę ręką odbił Kamil Skiba i obrońca naszego zespołu musiał zejść z czerwoną kartkę. Dodatkowo arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił Krzysztof Białkowski. Jakby tego było mało z czerwoną kartką z boiska musiał zejść jeszcze Piotr Kuczyński (wraz z zawodnikiem Lotnika). To był jednak koniec emocji w tym meczu. Ostatecznie więc pokonaliśmy Lotnika Jeżów Sudecki i od drugiego miejsca w tabeli dzieli nas już 10 punktów przewagi.

Nastepny mecz BKS Bolesławiec zagra przy Spółdzielczej z Iskrą Łagów (30.11, godz. 13:00).

Lotnik Jeżów Sudecki – BKS Bolesławiec 1:3 (0:2)

Bramki: Białkowski (88′) – Bochnia (23′, 42′), D. Kowalonek (80′)

BKS: Walczak, Skiba (91′ – czk), Kapusz (żk), Kuczyński (93′ – czk), Dmuchowski (żk), Szewczyk, Borowski, Medyński (61′ Kwoczka), Bochnia, Posadowski (68′ D. Kowalonek), Kulesza (żk) (46′ J. Kowalonek)