Inauguracja wiosny przy Spółdzielczej.

Blisko pięć miesięcy trwała zimowa przerwa w rozgrywkach jeleniogórskiej A-klasy. W najbliższy weekend nareszcie budzimy się ze snu zimowego i wychodzimy na ligowe boiska. W meczu XIV kolejki A-klasy BKS Bolesławiec podejmie przy Spółdzielczej LKS Kraśnik Dolny.

Wystarczy tylko pobieżny rzut oka na ligową tabelę po rundzie jesiennej A-klasy żeby jasno określić faworyta sobotniej konfrontacji. BKS Bolesławiec jesień zakończył na fotelu lidera zwyciężając 11 meczów, notując potknięcia w zaledwie dwóch spotkaniach (porażka w Nowogrodźcu i remis w Gromadce) i pewnie kroczy ku awansowi do klasy okręgowej. Solidnie przepracowana przerwa w rozgrywkach optymistycznie nastraja na start rundy ale jak zawsze wszystko zweryfikuje boisko.

Na przeciwnym biegunie jest nasz najbliższy rywal. LKS Kraśnik Dolny z zaledwie 3 punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jeśli chce myśleć o utrzymaniu się na tym poziomie rozgrywek musi zacząć zdobywać punkty. W sobotę goście będą stali przed trudnym zadaniem gdyż nasz zespół nie zwykł tracić punktów przy Spółdzielczej, a i punktowanie na wyjeździe (0 zwycięstw, 6 porażek) nie jest mocną stroną naszego najbliższego rywala.

Warto więc wybrać się w sobotnie popołudnie na Spółdzielczą i dopingować naszych chłopaków, gdyż wsparcie własnych sympatyków jest teraz BKS-owi bardzo potrzebne.

Mecz BKS Bolesławiec – LKS Kraśnik Dolny odbędzie się w sobotę (25.03) o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Spółdzielczej.

XIV kolejka A-klasy

sobota, 25 marca 2017:

KS Łąka – Chrobry Nowogrodziec, godz. 16:00
BKS Bolesławiec – LKS Kraśnik Dolny, godz. 16:00

niedziela, 26 marca 2017:

LZS Łaziska – LZS Niwnice, godz. 12:00
LKS Ocice – Górnik Węgliniec, godz. 14:00
Leśnik Osiecznica – GKS Iwiny, godz. 14:00
GKS Gromadka – TS Parzyce, godz. 14:00
LKS Brzeźnik – GKS Tomaszów Bolesławiecki, godz. 14:00

GW

Tabela po rundzie jesiennej: