Jest niedziela, Graczu strzela.

W meczu 28 kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej po ciężkim meczu seniorzy BKS-u Bolesławiec wygrali przy Spółdzielczej z Łużycami Lubań 3:0 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Graczyk (dwie) oraz Adrian Kulesza.

BKS Bolesławiec był faworytem niedzielnej konfrontacji jednak w pierwszej połowie nie było tego widać na murawie. Nasz zespół prezentował się przeciętnie z kolei Łużyce Lubań wyczuwając naszą słabość groźnie nas atakowali. Już w 2 minucie goście uderzyli na naszą bramkę jednak piłka przeszła nad poprzeczką bramki Bochni. W tej części meczu BKS Bolesławiec raził niedokładnością jednak mimo tego mieliśmy swoje szanse. W 13 minucie na strzał zdecydował się Łukasz Graczyk jednak bramkarz Łużyc Lubań wybił piłkę na róg. Trze minuty później ładnie uderzył Adrian Biały jednak piłka przeszła tuż obok słupka bramki gości. W 30 minucie znów w świetnej sytuacji był Łukasz Graczyk ale napastnik BKS-u Bolesławiec nie zdołał opanować piłki i znów musieliśmy obejść się smakiem. W końcówce pierwszej części spotkania to goście powinni wyjść na prowadzenie. W 38 minucie przed utratą gola uratował nas Bartosz Bochnia, a chwile później tylko niedokładności zawodnika Łużyc zawdzięczamy, że do przerwy schodziliśmy remisując 0:0

Po przerwie gra naszego zespołu wyglądał już zdecydowanie lepiej. BKS Bolesławiec zabrał się do ataków lecz na ich efekty musieliśmy troszkę poczekać. Początek drugiej połowy to gra w środkowej części boiska i nieliczne sytuacje po obu stronach. W 66 minucie ładnie głową uderzył Adrian Kulesza jednak piłka przeleciała nad bramką gości. W 67 minucie wreszcie mogliśmy cieszyć się z gola. Wtedy to Adrian Kulesza ładnie wypracował sytuację Krystianowi Smolarkowi, który dobrym podaniem obsłużył Łukasza Graczyka. Popularny Graczu umieścił piłkę w siatce i wyszliśmy na prowadzenie 1:0.  W 70 minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Damian Puzio, jednak piłka przeszła tuż obok słupka bramki Łużyc Lubań. W 77 minucie po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Graczyka wyszliśmy na prowadzenie 2:0 i jasne się stało, że zwycięstwa już z rąk nie wypuścimy. W 89 minucie po zagraniu od Mirosława Markowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Adrian Kulesza, który technicznym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0 dla BKS-u Bolesławiec.

Niedzielne spotkanie było dla nas bardzo trudne. Momentami dobrze grający zawodnicy z Lubania narzucali nam swoje warunki i zasłużyli na strzelenie gola. Na szczęście po raz kolejny BKS Bolesławiec pokazał swój charakter i to ostatecznie nasi chłopcy mogli cieszyć się po końcowym gwizdku. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe ze Stellą Lubomierz (09.06, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Łużyce Lubań 3:0 (0:0)

Bramki: Łukasz Graczyk (67′, 77′), Adrian Kulesza (89′)

BKS: Bochnia, Janicki, Lisowski (żk), Dul, K. Dmuchowski (70′ M. Dmuchowski), Puzio (żk), Karpiak, Smolarek, Biały (85′ Zielonka), Graczyk (85′ Markowski), Pochwała (46′ Kulesza)