Jest pierwsza wygrana.

W meczu 5 kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej BKS Bolesławiec na wyjeździe pokonał Lechię Piechowice 2:0 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobył Dorian Latał i Łukasz Graczyk.

BKS Bolesławiec tego dnia był zdecydowanie lepszy od ambitnego rywala i zasłużenie sięgnął po trzy punkty. Mimo tego Lechia Piechowice także miała szanse na zdobycie gola. Pierwsza połowa to spota przewaga ekipy Sebastiana Tylutkiego, jednak słaba skuteczność sprawiła, że przez długi czas mieliśmy do czynienia z bezbramkowym remisem. W 11 minucie świetną sytuację miał Marek Majka ale uderzona przez napastnika BKS-u piłka przeszła nad poprzeczką bramki Lechii Piechowice. W 23 minucie sam na sam z bramkarzem rywala wyszedł Adrian Puzio, który przelobował bramkarza, jednak piłka przeszła tuż obok słupka i znów musieliśmy obejść się smakiem. Gospodarze też mieli szansę na gola po błędzie naszej obrony jednak Jakub Walczak był na posterunku i ładnie wybronił strzał z bliska. Do przerwy było więc 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się dla BKS-u Bolesławiec w najlepszy z możliwych sposobów. W 47 minucie świetnie z lewej strony dośrodkował Dawid Kowalonek, a w polu karnym dobrze pokazał się Dorian Latała, który strzałem z powietrza dał nam prowadzenie 1:0. W 60 minucie powinno być 2:0 jednak w zamieszaniu w polu karnym Lechii i strzale piętą Doriana Latały piłka padła łupem bramkarza. Parę minut później gospodarze byli bliscy wyrównania. Po mocnym strzale z rzutu wolnego świetną paradą popisał się Jakub Walczak, który wybił lecącą do naszej bramki piłkę. W 66 minucie mogliśmy odetchnąć z ulgą. Wtedy to świetnie dośrodkował Adrian Puzio, a gola ładnym strzałem głową zdobył Łukasz Graczyk. Druga bramka wyraźnie podcięła gospodarzom skrzydła i do końca meczu rezultat już się nie zmienił. Piątkowe zwycięstwo BKS-u Bolesławiec było pierwszym w tym sezonie. W najbliższą niedzielę w meczu z Hutnikiem Pieńsk nadarzy się szansa na kolejne.

Lechia Piechowice – BKS Bolesławiec 0:2 (0:0)

Bramki: Latała (47′), Graczyk (66′)

BKS: Walczak, Olesiński, Dul (żk), Dmuchowski (żk), Kowalonek (żk), Mucha (68′ Kulesza), Biały (46′ Graczyk), Kwoczka (46′ Medyński), Puzio (66′ Pochwała) , Szaja, Majka (46′ Latała (żk))