Juniorzy powalczyli.

W miniony weekend Juniorów Starszych oraz Młodszych BKS-u Bolesławiec czekały trudne ligowe mecze. Oba zespołu mimo dużego zaangażowania i walki przegrały swoje mecze.

Nie udało się Juniorom Starszym dowieźć do końca remisu, który byłby niewątpliwie sukcesem – zważywszy na okoliczności, w jakich było nam dane rozegrać weekendowe spotkanie. Do piątego zespołu ligi pojechaliśmy „gołą” jedenastką, na co złożyło się kilka czynników pozasportowych (zabrakło Mateusza, Jakuba, Michała, Adriana, Doriana, Filipa i Bartka). W takich okolicznościach jedną z pozycji na boisku obsadzić musiał bramkarz…. Mimo to zespół zagrał bardzo ambitnie i konsekwentnie w obronie… do 80 minuty. Wtedy to tracimy pierwszą bramkę, chwilę później druga i stało się jasne, że punkty pozostaną we Wrocławiu.  Brawa za walkę, ale niedosyt pozostanie. Przed nami jeszcze jeden mecz, z liderem rozgrywek – Śląskiem Wrocław już za tydzień.

FC Wrocław Academy – BKS Bolesławiec 3:0 (0:0)

Bramki: Płomiński (80′), Radojewski (83′, 87′)

BKS: Walczak, Marks, Ostański, Olesiński, Tyndyk, Cawricz, Posadowski, Kizyma, Kwoczka, Bytner, Kopeć.

W niedzielna południe swój mecz przy Spółdzielczej grali Juniorzy Młodsi BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy, zwłaszcza w drugiej połowie dzielnie walczyli z Chrobrym Głogów jednak musieli uznać wyższość rywala i przegrali 0:2 (0:1). Podopieczni Tomasza Jasińskiego zaprezentowali się poprawnie, szkoda że nie strzelili bramki bo z przebiegu na to zasłużyli.

BKS Bolesławiec – Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: Walner (26′. 80′)

BKS: Walczak (żk), Suszek, Tabor, Komada (20′ Dymek), Kowalonek, Medyński (70′ Wieczorek), Nakonieczny, Nowacki, Puzio, Rutyna (41′ Bartkowiak), Skorupiński (60′ Wolski).