Juniorzy starsi BKS-u Bolesławiec mistrzami!

1112

Juniorzy starsi BKS-u Bolesławiec wygrali rozgrywane w Jeleniej Górze Halowe Mistrzostwa Okręgu Jeleniogórskiego i zdobyli tytuł mistrzowski! W finale nasi chłopcy po rzutach karnych pokonali Karkonosze Jelenia Góra.

Zawody rozegrano 9 stycznia w Jeleniej Górze. W fazie grupowej juniorzy starsi BKS-u Bolesławiec zdobyli komplet punktów pokonując Orliki Węgliniec (2:1), Nysę Zgorzelec (2:0) i Orła Mysłakowice(1:0). W półfinale turnieju na drodze naszych chłopców stanęła Granica Bogatynia. Po zaciętym boju mecz zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywał nasz zespół. W finale spotkaliśmy się z Karkonoszami Jelenia Góra i ponownie byliśmy świadkami emocjonującego meczu. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie, ponownie przyszło nam sprawdzić się w rzutach karnych. Te lepiej wykonywali juniorzy BKS-u Bolesławiec i ostatecznie zwyciężyli w całym turnieju.

Na indywidualne wyróżnienie zasłużył Oliwier Gasiak, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

BKS wystąpił w składzie: Konrad Skóra – Krystian Smolarek, Damian Dobiech, Paweł Rudkowski, Oliwier Gasiak, Mateusz Olesiński, Oskar Pochwała. Opiekun drużyny – Stanisław Zapiór, trener –Henryk Kusojć.