Juniorzy starsi i juniorzy młodsi Mistrzami Okręgu w sezonie 2016/ 2017

Z dumą informujemy, że nasze roczniki juniorów STARSZYCH I MŁODSZYCH zdobyły Mistrzostwa Okręgu w sezonie 2016/ 2017. Prawdę powiedziawszy dominacja naszych chłopców była na tyle znaczna, że obydwa zespoły zapewniły sobie lidera na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu, niemniej jednak z ogłoszeniem wstrzymaliśmy się do ostatnich spotkań.

Młodym piłkarzom BKS-u dziękowali za grę i gratulowali awansu: prezes klubu Michał Lis i członek zarządu Józef Pokładek. Prezes dziękował też trenerom i kierownikom oraz wszystkim kibicom i przyjaciołom klubu z Bolesławca. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe tabliczki z podziękowaniami za godne reprezentowanie klubu. Swoim podopiecznym dziękowali też trenerzy: Henryk KusojćTomasz Jasiński.

Ostatnie kolejki nie przyniosły niespodzianek i obydwa zespoły zwycięstwami potwierdziły swoją dominację.

Juniorzy starsi swoje spotkanie rozegrali w Kościelniku z miejscowym LZS- em, po dwóch trafieniach Pawła Rudkowskiego oraz jednym Macieja Celucha odnieśli kolejne- siedemnaste zwycięstwo w sezonie.

LZS Kościelnik- BKS Bolesławiec 0:3

Pierwsze miejsce w tabeli oznacza, że nasz zespół awansował do Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych i to właśnie w tej lidze będziemy świadkami oby jak najlepszych występów z odziałem naszych JS.

Juniorzy młodsi również nie mieli sobie równych w rozgrywkach i z dużą przewagą punktową zapewnili sobie Mistrzostwo Okręgu w sezonie 2016/ 2017. Dominacja podopiecznych trenera Tomka nie podlegała dyskusji od pierwszego do ostatniego meczu.

W ostatnim ligowym spotkaniu  juniorzy skromnie wygrali z rówieśnikami z Zebrzydowej po bramce niezawodnego Kamila Posadowskiego

Sparta Zebrzydowa- BKS Bolesławiec 0:1

W przeciwieństwie do juniorów starszych, którzy układem w tabeli zapewnili sobie awans do ligi dolnośląskiej, ich młodsi koledzy, aby awansować LDJM muszą rozegrać spotkanie barażowe z mistrzami drugiej grupy- Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz ten rozegrany zostanie w dniu 15.06.2017 roku / czwartek/ o godzinie 16.oo na stadionie sportowym w Mirsku. Trzymamy kciuki!

W ubiegły weekend swoje spotkanie rozegrali również nasi trampkarze. Tym razem ich przeciwnikiem był trzeci zespół ligi Polonia Wrocław. Spotkanie obfitowało w dużo bramek i mnóstwo emocji. Zaczęło się sensacyjnie, ponieważ po 15 minutach nasz zespół prowadził 2:0 a doskonałej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Mateusz Medyński. Niestety proste błędy sprawiły, że ambitnie grający gospodarze dogonili wynik tuż przed przerwą. Druga połowa to „wymiana ciosów” w której skuteczniejsi okazali się wrocławianie. Niemniej jednak nasi chłopcy zagrali dobre spotkanie gdzie stworzyli sobie dużo sytuacji bramkowych.

Polonia Wrocław- BKS Bolesławiec 6:3 (2:2)

Ostatnie spotkanie w rozgrywkach trampkarze zagrają w roli gospodarzy już we wtorek  (13.06) o godzinie 17:30.