Juniorzy Starsi liderem. Porażki Trampkarzy i Młodzików.

W rozegranym dzisiaj meczu XIII kolejki Klasy Okręgowej Juniorów Starszych BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej Granicę Bogatynia 3:1 (2:1). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Oskar Pochwała. Dzięki temu zwycięstwu BKS przeskoczył w tabeli Chrobrego Nowogrodziec i zajął pozycję lidera w tabeli. Mniejsze powody do zadowolenia mają nasi Trampkarze i Młodziki.

We wtorkowy mecz dużo lepiej weszła Granica Bogatynia, która od początku rzuciła się na BKS i często gościła pod naszym polem karnym. Nasz zespół rozpoczął zawody chimerycznie i oddał pole rywalom. Na efekty lepszej gry gości nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 9 minucie wyszli oni na prowadzenie. Na szczęście stracona bramka wpłynęła ożywczo na zawodników BKS-u Bolesławiec, którzy od straty bramki wreszcie zaczęli składniej grać. Warto podkreślić, że Granica Bogatynia zaprezentowała się bardzo dobrze i nie przez przypadek znajduje się w czubie tabeli. Bohaterem meczu był Oskar Pochwała, który w 24, a następnie w 44 minucie odnalazł drogę do bramki gości i wyprowadził BKS na prowadzenie 2:1 do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie i kiedy w 60 minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Pochwała, jasne się stało, że Granicy Bogatynia ciężko będzie powalczyć choćby o punkt. Mimo tego goście nie odpuścili i dzielenie walczyli do końca. Niestety w końcówce nerwów na wodzy nie potrafili utrzymać zawodnicy obu zespołów i arbiter spotkania musiał sięgnąć po czerwone kartoniki. Ostatecznie trzech zawodników Granicy i jeden BKS-u musiało przedwcześnie zejść z murawy. Mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u Bolesławiec chociaż trzeba podkreślić, że nasz dzisiejszy rywal zaprezentował się bardzo dobrze i przy odrobinie szczęścia mógł pokusić się o urwanie nam punktów.

BKS Bolesławiec – Granica Bogatynia 3:1 (2:1)

Bramki dla BKS-u: Pochwała (24′, 44′ i 60′)

Swój mecz przegrały Młodziki BKS-u Bolesławiec, które stanęły w weekend przed trudnym zadaniem. Nasz zespół zagrał na wyjeździe z liderującym w tabeli GKS-em Warta Bolesławiecka i przegrał 0:3. Szkoda tej porażki tym bardziej, że nasz zespół miał dużo sytuacji do strzelenia bramek. Szkoda, że celowniki naszych chłopców nie były bardziej precyzyjne bo wynik mógł być dla nas bardziej  pozytywny.

Najgorsze humory po weekendzie będą zapewne mieli Trampkarze BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy występujący w II Lidze Wojewódzkiej po raz kolejny zaznali dotkliwej porażki. Tym razem w rolę kata wcieliły się Łużyce Lubań, które rozbiły nasz zespół 9:0. To druga porażka naszych Trampkarzy, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli.