Juniorzy znów zachwycili.

Świetny weekend za sobą mają Juniorzy Starsi i Młodsi BKS-u Bolesławiec. Oba nasze zespoły zdobyły punkty w wyjazdowych konfrontacjach z wyżej notowanymi rywalami.

Podopieczni Tomasza Jasińskiego po laniu, które spotkało ich w meczu z Chrobrym Głogów tym razem grali na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. Nasi chłopcy świetnie się odbudowali i po zaciętym meczu pokonali wyżej notowanego rywala 4:3 (1:2). Bramki dla BKS-u Bolesławiec zdobyli Dorian Latała (dwie), Kamil Bartkowiak i Dawid Kowalonek.

DLJS: Ślęza Wrocław – BKS Bolesławiec 3:4 (2:1)

Bramki: Skórnica (9′, 62′), Balcerzak (35′) – Bartkowiak (6′), Latała (49′, 80′), Kowalonek (84′)

BKS: Walczak, Tyndyk, Tabor, Nakonieczny, Skorupiński, Kowalonek, Latała, Kwoczka, Gudzowski (75′ Wieczorek), Cawricz, Bartkowiak (46′ Cieśla)

Kolejne dobre zawody rozegrali podopieczni Macieja Sawickiego. Z faworyzowaną Miedzią Legnica nasi Juniorzy Młodsi zremisowali 2:2 a do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Początek spotkania nie zapowiadał tak emocjonującej końcówki. Legniczanie grali szybko i składanie co sprawiało, że często gościli pod polem karnym bolesławian- bramki padały jednak po naszych prostych błędach, których można było uniknąć… Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową przewagą Miedzi. Druga, to zupełnie odmieniony BKS i chwilami mocno zagubiona Miedź. Sygnał do odrabiania strat dał niezawodny Kamil Skiba, a na 10 minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Kacper Deka po świetnym dośrodkowaniu Karola. Sytuacje na zmianę wyniku jeszcze były, tak dla BKS-u jak i Miedzi. Z trzecim zespołem ligi remis, to nie jest wynik zły – apetyt był jednak na 3 pkt.

IILDJM: Miedź Legnica – BKS Bolesławiec 2:2 (2:0)

Bramki: Szulczewski (4′), Siedlecki (16′) – Skiba (47′), Deka (62′)

BKS: Fita, Deka (75′ Harbar), Borowski, Czarnecki, Gozdek, K. Skiba, Rissmann, Michałowicz, Medyński (41′ Grieger) Gr, Kulbida, P. Skiba

Bardzo dobrze zaprezentowali się także Trampkarze i Młodziki grajacy w klasie okręgowej. Trampkarze wygrali swój mecz z GKS-em Gromadka 4:1 (1:1), a Młodziki pokonały rywala z Gromadki aż 13:0 (7:0).