Kochlice zdobyte!

Drugie zwycięstwo z rzędu w IV lidze dolnośląskiej odniósł pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy na wyjeździe pokonali Iskrę Kochlice 2:1 (0:1). Bramki dla BKS-u zdobyli Piotr Skiba i Maciej Szewczyk.

Niedzielne spotkanie było bardzo wyrównane z lekką przewagą naszych chłopaków, którzy po zwycięstwie w Roztoce chcieli pójść za ciosem i wygrać po raz drugi. Brakowało nam jednak ostatniego podania, które otworzyło by nam drogę do bramki przeciwnika. Swoje sytuacje do zdobycia bramki miała też Iskra jednak dobrze w naszej bramce prezentował się Tomasz Hajduczek. W 31 minucie popełniliśmy jeden z niewielu tego dnia błędów, którego na gola zamienił Eryk Klimczak wyprowadzając zespół z Kochlic na prowadzenie. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. Nasi chłopcy rzucili się do odrabiania strat i mieli ku temu kilka sytuacji jednak brakowało nam skuteczności. W 63 minucie wreszcie mogliśmy się ucieszyć. Wtedy to do dośrodkowanej przez Karola Borowskiego piłki najwyżej wyskoczył Piotr Skiba, który uderzeniem głową wyrównał stan meczu na 1:1. Jakby tego mało trzy minuty później wyszliśmy na prowadzenie. Piotr Skiba ładnym podaniem wyprowadził Macieja Szewczyka na sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Popularny Szewcu nie zwykł marnować takich sytuacji i zrobiło się 2:1 dla BKS-u Bolesławiec. Końcówka meczu to już usilne dążenia Iskry Kochlice do wyrównania, które na nasze szczęście spełzły na niczym.

Ostatecznie więc drugie zwycięstwo z rzędu stało się faktem. Trzy punkty jadą do Bolesławca, a już w najbliższą sobotę przy Spółdzielczej podejmiemy Mewę Kunice (24.09, godz. 16:00).

Iskra Kochlice – BKS Bolesławiec 1:2 (1:0)

Bramki: Klimczak (31′) – P. Skiba (63′), Szewczyk (66′)

BKS: Hajduczek, Kapusz, Olesiński, Spraski (żk), Zapiór (żk), Dmuchowski (80′ Raginia), Borowski, D. Kowalonek (74′ Kuczyński), Piotrowski (64′ Deka (żk)), P. Skiba (85′ Sawicki), Szewczyk