Kolejne zwycięstwo Juniorów Starszych.

Świetnie spisali się w miniony weekend Juniorzy Starsi BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół wygrał niezwykle ważny mecz. Gali także Juniorzy Młodsi, którzy musieli uznać wyższość rywala.

Wyjątkowych rzeczy dokonują w rundzie wiosennej Juniorzy Starsi naszego klubu. Niczym feniks z popiołów odrodzili się i zdobywają kolejne punkty w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej tych punktów było zaledwie 7, po wczorajszym zwycięstwie jest ich już 23, a nasi chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa!

Wczorajsze spotkanie z Lechitami to było już trzecie w mijającym tygodniu, tak więc oba zespoły „miały w nogach dużo grania” i kluczowym mogło się okazać, kto lepiej wytrzyma spotkanie pod względem motorycznym. Jak się jednak okazało na przebieg meczu miały również wpływ wydarzenia z 17 minuty, wtedy to najpierw obejmujemy prowadzenie po bramce Kamila Posadowskiego, a klika chwil później bramkarz gości interweniując ręką poza polem karnym zostaje wyrzucony z boiska. Mimo tego, nie zdobywamy do przerwy drugiej bramki – choć okazji nie brakowało. Na drugą połowę bolesławianie wychodzą zmotywowani i na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać- bramkę strzela Dorian Latała. Nasza przewaga rosła wraz z upływającym czasem, konsekwentnie rozgrywamy piłkę budując kolejne sytuacje bramkowe. Na listę strzelców wpisuje się jeszcze Bartek Gudzowski, a ostatecznie wynik ustala Eryk Marks.

BKS Bolesławiec – Lechia Dzierżoniów 4:0 (3:0)

Bramki: Posadowski (17′), Latała (49′), Gudzowski (79′), Marks (83′)

BKS: Walczak, Cawricz, Olesiński, Tyndyk, Marks, Posadowski, Kizyma, Wołoszyn, Puzio(60’ Bytner), Zarzycki(60’ Gudzowski), Latała(65’ Bednarz)

Niestety swój mecz przegrali Juniorzy Młodsi. Przy Spółdzielczej nasz zespół uległ wyżej notowanemu Śląskowi Wrocław 1:3 (1:3).

BKS Bolesławiec – WKS Śląsk Wrocław 1:3 (1:3)

Bramki: Kowalonek (23′) – Kalitta (5′, 9′), Łukasiewicz (32′)

BKS: Tabor, Bartkowiak (65′ Kowal), Komada (60′ Borowski), Kowalonek, Kwoczka, Medyński (żk), Nakonieczny, Rutyna, Skorupiński, Suszek (żk), Wolski (70′ Wieczorek)