Kolejny krok ku awansowi.

Zwycięstwem naszego zespołu 4:1 (1:0) zakończył się mecz 24 kolejki Saller Klasy Okręgowej z Cosmosem Radzimów. Do awansu do IV ligi brakuje nam już naprawdę niewiele. Wtorkowy mecz stał na przeciętnym poziomie. Nasi chłopcy wydawali się zmęczeni niedawnym meczem w Nowogrodźcu i starali się wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Cosmos Radzimów na początku meczu jednak pokazał się z dobrej strony i przez dłuższy czas udawało mu się zachować cenny remis. W 26 minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla naszego zespołu, którego na gola zamienił niezawodny Maciej Szewczyk. Do przerwy licznie zgromadzona na stadionie publiczność nie zobaczyła już więcej goli. Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. W 57 minucie Jakub Kowalonek podał piłkę do Mateusza Medyńskiego a ten pięknym mierzonym strzałem podwyższył prowadzenie BKS-u Bolesławiec na 2:0. Ambitnie grający goście zdołali strzelić kontaktowego gola, którego autorem w 80 minucie był Paweł Romańczuk. Końcówka meczu należała jednak do naszych chłopaków. W 82 minucie Mateusz Olesiński podał do Kamila Posadowskiego. Popularny Posad wykonał rajd przez połowę boiska i umieścił piłkę tuż przy słupku bramki gości i zrobiło się 3:1. Ostatnie trafienie to kolejny dobrze wykonany rzut karny przez Macieja Szewczyka rzut karny ustalający ostateczny wynik na 4:1 dla BKS-u Bolesławiec. Już w sobotę czeka nas wyjazdowy mecz z Włókniarzem Leśna, który może dać nam upragniony awans o klasę wyżej (07.05, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Cosmos Radzimów 4:1 (1:0)

Bramki: Szewczyk (26′ – karny, 85′ – karny), Medyński (57′), Posadowski (82′) – Romańczuk (80′)

BKS: Kizyma, Borowski, Kapusz, Dmuchowski, Skiba, D. Kowalonek, Medyński (żk) (61′ Kwoczka (żk)), Olesiński, Szewczyk, J. Kowalonek, Posadowski