Kolejny remis BKS-u.

Remisem 1:1 (0:1) zakończył się mecz 3 kolejki klasy okręgowej pomiędzy BKS-em Bolesławiec i Pogonią Świerzawa. Bramkę na wagę remisu w 90 minucie zdobył Oskar Pochwała.

Sobotni mecz nie by dobry w naszym wykonaniu. Zawodnikom BKS-u Bolesławiec ciężko było skonstruować akcję zakończoną celnym strzałem na bramkę gości. Wprawdzie nasz zespół przeważał, jednak nie było widać jakichś wymiernych efektów tej przewagi. Parę razy próbował uderzać z daleka Adrian Puzio jednak jego strzały były niecelne. Pogoń Świerzawa skupiła się na defensywie i dobrze na tym wyszła. W 44 minucie w jednej z nielicznych akcji gości piłka wpadła do bramki Jakuba Walczaka i niespodziewanie do przerwy zrobiło się 0:1.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń Świerzawa zadowolona z wyniku skupiła się na jego obronie, a zawodnicy BKS-u Bolesławiec niestety nieudolnie próbowali odrobić straty. Ciężko jednak zdobyć gola jeśli nie strzela się w światło bramki. Nieliczne piłki zagrywane w pole karne rywala padały łupem bramkarza. Kiedy wydawało się, że pierwsza porażka BKS-u Bolesławiec w tym sezonie stanie się faktem w 90 minucie przeprowadziliśmy akcję, która dała nam remis. Do zagranej w pole karne piłki dopadł Oskar Pochwała i celnym strzałem ustalił wynik na 1:1.

Sobotni remis był trzecim z rzędu w tym sezonie. Póki co można czuć niedosyt, bo oczekiwania względem tego sezonu były większe. Już w sobotę nadarzy się okazja przełamania tej passy. Przy Spółdzielczej zagramy z Leśnikiem Osiecznica.

BKS Bolesławiec – Pogoń Świerzawa 1:1 (0:1)

Bramki: Pochwała (90′) – Gajek (44′)

BKS: Walczak, Olesiński, Biały (żk) (67′ Gasiak), Lisowski, Kowalonek (72′ Rudkowski), Szaja (62′ Pochwała), Puzio, Graczyk, Zagórski (żk), Majka, Kulesza.