Lider pokonany, sezon pożegnany.

W swoim ostatnim w tym sezonie meczu IV ligi dolnośląskiej seniorzy BKS Bolesławiec sprawili sporą niespodziankę pokonując na wyjeździe Chrobrego II Głogów 2:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobył Daniel Ziółkowski i Marek Majka.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana z lekkim wskazaniem na Chrobrego II Głogów. Gospodarze prowadzili grę, jednak ambitni zawodnicy BKS-u Bolesławiec także potrafili się odgryźć wyżej notowanemu rywalowi. W 15 minucie przed utratą bramki uchronił nas słupek bramki Bartosza Bochni. Nasi zawodnicy parę razy przedostawali się w pole karne rywala jednak brakowało nam precyzji i zimnej głowy pod bramką Chrobrego. W 38 minucie prawą stroną popędził Marek Majka, który po ziemi posłał piłkę w pole karne, tam musnął ją jeszcze Łukasz Graczyk, a Daniel Ziółkowski strzałem od słupka bramki gospodarzy wyprowadził nas na 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W 46 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Paul Filipowicz i zrobiło się 1:1. Całe szczęście szybko stracona bramka nie wpłynęła negatywnie na naszych chłopaków, którzy od razu wzięli się do gry. W 55 minucie po rzucie wolnym dla Chrobrego II Głogów piłka odbiła się od poprzeczki bramki BKS-u Bolesławiec. Dwie minuty później znów mieliśmy powód do radości. W 57 minucie świetnym podaniem do Marka Majki popisał się Adrian Puzio. Popularny Maja z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził nas na 2:1. Mimo usilnych starań do końca meczu Chrobry II Głogów nie zdołał już wyrównać i ostatecznie BKS Bolesławiec pokonał lidera na jego terenie.

To był ostatni mecz BKS-u Bolesławiec w tym sezonie. Za tydzień czeka nas pauza, a o tym czy w przyszłym sezonie zagramy w IV lidze czy klasie Okręgowej zadecydują wyniki z innych boisk.

Chrobry II Głogów – BKS Bolesławiec 1:2 (0:1)

Bramki: Filipowicz (46′) – Ziółkowski (38′), Majka (57′)

BKS: B. Bochnia, Dul, Olesiński, J. Bochnia, D. Puzio, Ziółkowski (87′ Szaja), Zagórski, A. Puzio, Kliwak (82′ Dmuchowski), Graczyk (73′ Biały (żk)), Majka (żk) (77′ Kwoczka)