LZS Łaziska pokonane.

BKS Bolesławiec nadal jest niepokonany przy Spółdzielczej. Tym razem, w meczu 24 kolejki jeleniogórskiej A-klasy pokonaliśmy LZS Łaziska 3:1 (0:0). Bramki dla BKS-u zdobyli: Paweł Rudkowski, Marek Majka i Łukasz Graczyk.

Toczący się w dużym upale sobotni mecz w pierwszej połowie nie przyniósł zbyt wielu emocji. Obie ekipy toczyły walkę w środkowej części boiska, z rzadka zapędzając się pod którekolwiek pole karne. Wprawdzie to BKS Bolesławiec lekko dominował jednak nie udało się tej przewagi zamienić na klarowne sytuacje bramkowe. W tej części spotkania najbliżej gola był Paweł Rudkowski jednak uderzenie głową pomocnika BKS-u Bolesławiec odbiło się od poprzeczki. LZS Łaziska prezentował się bardzo solidnie i nie pozwolił naszym chłopakom na rozwinięcie skrzydeł. Do przerwy wynik brzmiał więc 0:0.

Na szczęście druga część spotkania wyglądała już zupełnie inaczej niż pierwsza. Od samego początku BKS Bolesławiec rzucił się na rywala i na efekty tego ożywienia nie musieliśmy długo czekać. W 52 minucie świetnie na prawej stronie pokazał się bardzo dobrze prezentujący się tego dnia Paweł Rudkowski, który mocnym strzałem z ostrego kąta wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Stracona bramka podcięła skrzydła gościom, którzy od tego momentu mocną spuścili z tonu. BKS Bolesławiec rzucił się do powiększenia prowadzenia i sztuka ta udała się w 70 minucie kiedy drugiego gola dla naszego zespołu zdobył Marek Majka. Kiedy w 84 minucie Łukasz Graczyk wyprowadził BKS Bolesławiec na 3:0 jasne się stało, że nic już nam groźnego się nie stanie. Warto podkreślić duży udział przy obu golach Oliwiera Gasiaka, którego świetne podania otworzyły naszym napastnikom drogę do braki rywala. W samej końcówce meczu LZS-owi udało się zdobyć gola honorowego i mecz zakończył się zwycięstwem bolesławieckiego zespołu 3:1.

Następny ligowy mecz nasz zespół również rozegra przy Spółdzielczej. 11 czerwca o godzinie 17:00 podejmiemy u siebie Leśnika Osiecznica. W wtorek (06.06) o godzinie 18:30 przy Spółdzielczej rozegrany zostanie towarzyski mecz pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Reprezentacją Wojska Polskiego.

BKS Bolesławiec – LZS Łaziska 3:1 (0:0)

Bramki: Rudkowski (52′), Majka (70′), Graczyk (84′) – Łukasiewicz (86′)

BKS: Walczak, Zielonka, Tylutki (żk) (85′ T. Fulczyński), Dul, Janicki, Karpiak (65′ Popek), Szaja, Rudkowski (80′ Pietrzak), Graczyk, Majka (70′ Dmuchowski), Markowski (55′ Gasiak)