Miłe złego początki.

W 2 kolejce IV ligi dolnośląskiej BKS Bolesławiec przegrał przy Spółdzielczej z Górnikiem Złotoryja 1:4 (1:2). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Marek Majka. Sobotni wynik z pewnością jest sporym zawodem, bo to BKS Bolesławiec objął prowadzenie w meczu, niestety rywal był tego dnia lepszy i z nawiązką odrobił straty.

Od początku meczu to rywal prowadził grę co i rusz wprowadzając zamęt w naszym polu karnym. Mimo tego w 17 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Wtedy to w środku boiska piłkę przejął Adrian Kulesza, który ładnym podaniem obsłużył Marka Majkę. Popularny Maja sytuacji sam na sam nie zmarnował i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Niestety był to jedyny pozytywny akcent tego dnia. Stracony gol podziałał na Górnika Złotoryja pobudzająco i już niedługo po rzucie karnym rywal zdobył bramkę wyrównującą. Wprawdzie broniący dostępu do naszej bramki Kacper Różnicki obronił jedenastkę, jednak wobec dobitki był już bezradny. Do końca pierwszej połowy rywalowi udało się jeszcze zdobyć drugiego gola, a jakby nieszczęść było za mało w 45 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść Krzysztof Dmuchowski.

W drugiej połowie BKS Bolesławiec zaprezentował się minimalnie lepiej jednak nie uchroniło nas to od straty dwóch bramek. Nasi chłopcy starali się odrabiać straty ale wobec przewagi liczebnej i lepszej gry rywala byli bezradni. Goście mogli wygrać wyżej ale drugi rzut karny w tym meczu obronił Kacper Różnicki. Jedynie w końcówce BKS Bolesławiec przejął inicjatywę i przycisnął rywala jednak brakowało dokładności i sił. Górnik Złotoryja był tego dnia zdecydowanie lepszy i wygrał zasłużenie.

Następny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe z Victorią Ruszów (25.08, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Górnik Złotoryja 1:4 (1:2)

Bramki dla BKS-u: Majka (17′) – Haniecki (24′, 60′), Krzeszowiec (39′), Świętochowski (47′)

BKS: Różnicki, Olesiński (65′ Zielonka), Lisowski, K. Dmuchowski (45′ czk), Dul, Szaja (46′ Kizyma), Puzio, Biały (65′ Graczyk), Smolarek (żk), Kulesza (70′ Pochwała), Majka (46′ Zagórski)