Miro-show przy Spółdzielczej.

Jeżeli po meczu w Niwnicach ktokolwiek zwątpił w siłę naszego zespołu ten w sobotę musiał zmienić zdanie. W meczu XVI kolejki A-klasy BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej Chrobrego Nowogrodziec 2:0 (2:0). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Mirosław Markowski.

BKS Bolesławiec do meczu przystąpił niezwykle zmotywowany, chcą zamazać niekorzystne wrażenie z ostatniej kolejki. Z kolei Chrobry Nowogrodziec stanął przed szansą zbliżenia się do lidera rozgrywek i aktywne włączenie się w walkę o awans do klasy okręgowej. Jak pokazał przebieg meczu to BKS Bolesławiec lepiej odrobił zadanie domowe i pewnie wygrał sobotnie spotkanie.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół od samego początku skupił się na konstruowaniu akcji i próbie zagrożenia pod bramką Chrobrego Nowogrodziec. Przewaga naszego zespołu w tej części meczu była niepodważalna, a goście skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki. W 15 minucie licznie zgromadzona tego dnia widownia zobaczyła pierwszego gola. Świetną piłkę zagrał Iskrzak i sam na sam z bramkarzem znalazł się Mirosław Markowski. Popularny Miro staną na wysokości zadania i precyzyjnym strzał tuż przy słupku wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Szybko wyprowadzony cios nie podziałał ożywczo na gości, którzy nadal nie potrafili się odnaleźć i skutecznie odpowiedzieć na grę BKS-u. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie w 44 minucie przeprowadziliśmy akcję, która dała nam gola. Wtedy to w zamieszaniu w polu karnym najlepiej znów pokazał się Mirosław Markowski i mocnym strzałem dał nam prowadzenie do przerwy 2:0.

W drugiej połowie Chrobry Nowogrodziec postawił wszystko na jedną kartę i żwawiej zaczął sobie radzić na murawie. Na szczęście dobrze usposobiona defensywa BKS-u Bolesławiec nie pozwalała gościom na zbytnie rozkręcenie się. BKS skutecznie kontrolował przebieg wydarzeń i tylko w ostatnim kwadransie oddał pole rywalowi. W ostatnich minutach Chrobry Nowogrodziec stworzył sobie kilka dobrych sytuacji do strzelenia choćby honorowego gola, jednak zabrakło gościom skuteczności i tego dnia strzegący bramki BKS-u Bolesławiec Kizyma zachował czyste konto.

Sobotnie zwycięstwo było niezwykle ważne dla naszego zespołu biorąc pod uwagę stratę punktów w XV kolejce. Jednak najbardziej cieszy styl w jakim zaprezentował się BKS Bolesławiec. Wydaje się, że wróciliśmy na właściwe tory i pozostaje skupić się już na następnym meczu ligowym. W XVII kolejce zagramy na wyjeździe z goniącym nas w tabeli KS Parzyce.

BKS Bolesławiec – Chrobry Nowogrodziec 2:0 (2:0)

Bramki: Markowski (15′, 44′)