Na fali.

Świetnie w miniony weekend zaprezentował się pierwszy zespół BKS Bolesławiec. Podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego w ramach 17 Kolejki IV ligi dolnośląskiej pokonali przy Spółdzielczej wicelidera – Prochowiczankę Prochowice 2:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maciej Szewczyk i Jakub Czarnecki.

Po remisie z liderem teraz pokonujemy wicelidera co jasno pokazuje, że wiosnę rozpoczęliśmy w najlepszy z możliwych sposobów. Co więcej gra naszych chłopaków wygląda naprawdę dobrze i pozytywnie nastraja na kolejne ligowe mecze. W sobotnie popołudnie postawiliśmy rywalowi trudne warunki i kilkukrotnie zagroziliśmy bramce Prochowiczance. Na prowadzenie wyszliśmy w 19 minucie kiedy to z prawej strony w pole karne zagrał Piotr Skiba a dobrze ustawiony Maciej Szewczyk z bliska umieścił piłkę w siatce dając nam upragnione prowadzenie. Trzynaście minut później był już remis po golu autorstwa Dawida Waksmundzkiego. Spotkanie było bardzo żywe i wyrównane i do przerwy nie zobaczyliśmy już więcej gol.

Po zmianie stron przewaga należała do naszych chłopaków, którzy prowadzili grę i próbowali przechylić szalę zwycięzcy na swoją stronę. Goście grali bardzo ambitnie i także mieli swoje szanse jednak dobrze tego dnia w naszej bramce bronił Tomasz Hajduczek, który „kasował” każde zagrożenie. W doliczonym czasie gry przeprowadziliśmy akcję na wagę trzech punktów. Wtedy to ładnie prawą stroną uciekł Gabriel Piotrowski, który dobrym podaniem obsłużył Jakuba Czarneckiego. Młody zawodnik BKS-u bez wahania uderzył sprawiając wybuch euforii na Spółdzielczej. Zwycięstwo stało się więc faktem i trzy punkty zostają w Bolesławcu. A już w sobotę czeka nas kolejne trudne wyzwanie. Przy Spółdzielczej podejmiemy Górnika Złotoryja.

BKS Bolesławiec – Prochowiczanka Prochowice 2:1 (1:1)

Bramki: Szewczyk (19′), Czarnecki (90’+2′) – Waksmundzki (32′)

BKS: Hajduczek, Kapusz, Zapiór (żk), Borowski, J. Kowalonek (67′ Piotrowski (żk)), Spraski (żk), P. Skiba (89′ Smyrnov (żk)), Sawicki, Bochnia, Szewczyk, Deka (73′ Czarnecki)